Top Module Empty
GŁÓWNA
Czas naboru
Wednesday, 13 June 2007

Od poniedziałku 11. czerwca przyjmowane są w Kolegium dokumenty kandydatów chętnych do rozpoczęcia studiów w roku 2007/08. Dokumenty przyjmowane są w budynku przy ul. Krakowskiej 30 w sekretariacie ogólnym (pokój 109). Termin składania dokumentów mija 27 lipca (tydzień wcześniej dla kandydatów z tzw. "starą maturą"). Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 31 lipca.

Przypomnijmy, że w tym roku Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej prowadzi nabór na specjalności:

 Szczegółowe informacje o naborze znajdziesz w dziale REKRUTACJA .

 
Święto Głosu
Tuesday, 05 June 2007

Image 
Głos w zawodzie nauczyciela jest  nie do przecenienia. Każdy nauczyciel musi o dbać o swój głos. Stąd wsród przedmiotów prowadzonych  w Kolegium jest m.in. emisja głosu.
5 czerwca - w celu jeszcze większego zwrócenia uwagi na rolę głosu w zawodzie nauczyciela - odbyło się Święto Głosu.

Grupy prowadzone przez Elżbietę Misiak przygotowały wystawy, ćwiczenia i warsztaty związane ze znaczeniem głosu, w szczególności w pracy nauczyciela.
 
To już kolejny festiwal zorganizowany w Kolegium w ostatnich dniach. W połowie maja studenci przygotowali Festiwal Komunikacji.
 
Wizyta prof. Sablika
Thursday, 31 May 2007
 
 30. maja gościem Kolegium Nauczycielskiego był prof. dr. hab. Maciej Sablik, Dziekan Wydziału Matematyki,. Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Prof. Sablik wygłosił wykład dla słuchaczy specjalności matematyka na temat wykorzystania równań funkcyjnych w ekonomii.
Podczas wizyty rozmawiano także o perspektywach rozwoju specjalności matematyka z informatyką w bielskim Kolegium Nauczycielskim. Przypomnijmy, że zgodnie z porozumieniem zawartym między Uniwersytetem a Marszałkiem Województwa Śląskiego od października br. Uniwersytet Śląski będzie sprawował opiekę naukową nad specjalnością matematyka z informatyką.
Image 

 
Województwo Śląskie ogłosiło konkurs na stypendia
Monday, 28 May 2007

 

Image 

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs na stypendia dla uczniów i studentów
Mogą je otrzymać m.in. słuchacze zakładów kształcenia nauczycieli do 25 roku życia. Kandydaci winni wyróżniać się znaczącymi osiągnięciami artystycznymi, naukowymi lub sportowymi. Duże znaczenie ma też średnia ocen z  roku 2006/2007. Celem pomocy stypendialnej jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz wspomaganie stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Ma też umożliwiać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach.

 Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 10 lipca b.r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Województwa Śląskiego.

 
O uśmiech dziecka
Friday, 25 May 2007

700 dzieci – głównie ze szkól specjalnych i integracyjnych - z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i Żywca wzięło dziś udział w festynie „O uśmiech dziecka” zorganizowanym przez Kolegium Nauczycielskie na stadionie Rekord w Cygańskim Lesie. Festyn jest formą podziękowania Kolegium dla szkół, w których studenci bielskiej uczelni odbywają praktyki.
>>Tu można obejrzeć YouTubowy wideoreportażyk autorstwa studentki Anny D.

Image

Czytaj całość...
 
Jak Oni Tańczą!...
Monday, 21 May 2007

W poniedziałek 21. maja odbyła się premiera spektaklu Romeo i Julia wczoraj i dziś.

bck8.jpg


Jak donosi serwisYouTube, najbardziej efektownym momentem  spektaklu studentów Kolegium w BCK była rueda de casino (>>w wersji sfilmowanej potajemnie komórką z widowni - już do obejrzenia na YouTube).

bck7.jpg

Świetny spektakl, wypełniona po brzegi sala, entuzjastycznie reagująca publiczność... Gratulujemy.

 
"Romeo i Julia wczoraj i dziś" - zapraszamy
Thursday, 17 May 2007

Już w najbliższy poniedziałek 21. maja o godz. 12.00 na scenie Bielskiego Centrum Kultury odbędzie się światowa premiera spektaklu "Romeo i Julia wczoraj i dziś" w wykonaniu uczniów szkół średnich oraz studentów naszego Kolegium. Pomysłodawcą i reżyserem spektaktu jest studentka III roku oligofrenopedagogiki  Iwona Sznajder.

Image 

W naszym spektaklu Romeo i Julia są wcieleniami współczesnymi i reprezentują dwa światy" "sztywniaków" i "ziomali". Czy taka wersja miłości ma szansę przetrwać? Dowiecie się przychodząc w poniedziałek na spektakl do BCK. Serdecznie zapraszamy.

 
Juwenalia
Thursday, 17 May 2007

W dniach 17-19 maja po raz kolejny odbędą się w Bielsku-Białej Juwenalia 2007. Głównym organizatorem tegorocznej imprezy jest Porozumienie Studentów Uczelni Podbeskidzia, w skład którego wchodzi także samorząd Kolegium. Kolegium Nauczycielskie . jest partnerem imprezy.

Program Juwenaliów:

Czytaj całość...
 
Dwie specjalności dobrym pomysłem!
Tuesday, 15 May 2007

Wprowadzenie kształcenia w dwóch specjalnościach - głównej i dodatkowej - to świetny pomysł. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej na naszej stronie internetowej. Wprowadzenie drugiej spoecjalności uznało za dobry pomysł, dający większe możlwiości na rynku pracy aż 79,6 % biorących u dział w ankiecie. Przeciwnego zdania jest  5,8 % osób, zaś 10,7% uważa, że wprowadzenie drugiej specjalności nic nie zmieni.

Image

Czytaj całość...
 
I Festiwal Komunikacji
Thursday, 10 May 2007
10. maja po raz pierwszy w Kolegium odbył się Festiwal Komunikacji. W ramach festiwalu przeprowadzone zostały zajęcia przygotowane pod kierunkiem mgr Edyty Nowak-Żółty przez studentów Kolegium w ramach przedmiotu Sztuka komunikowania.
Celem Festiwalu była popularyzacja tematów związanych z komunikacją interpersonalną w szkole, w szczególności  w kontaktach nauczyciela z uczniem. 
 Image
Czytaj całość...
 
Radni w Kolegium
Thursday, 10 May 2007
Image

8 maja po raz pierwszy w tej kadencji samorządu gościła w naszym Kolegium Komisja Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Województwa Śląskiego. Radni zapoznali się z warunkami studiowania oraz pracy wykładowców.

Najważniejszym punktem obrad była jednak perspektywa rozwoju Kolegium, Radni poparli starania władz województwa i dyrekcji Kolegium zmierzające do utworzenia na bazie KN wyższej szkoły zawodowej.

 

 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 188 - 198 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.