Top Module Empty
GŁÓWNA
Rada Programowa w nowym składzie
Monday, 21 January 2008

Zarząd Województwa Śląskiego uchwałą z dnia 10. stycznia 2008 roku powołał Radę Programową Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Skład Rady uzupełniono o przedstawicieli uczelni sprawujących od tego roku opiekę naukowo-dzdaktyczną nad specjalnościami prowadzonymi w Kolegium. Nowymi członkami Rady zostali: prof. dr hab. Maria Próchnicka - opiekun naukowo-dydaktyczny specjalności dodatkowej informacja naukowa i bibliotekoznawstwo (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), dr hab. Roman Badora - opiekun naukowo-dydaktyczny specjalności matematyka z informatyką (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Cecylia Langier - opiekun naukowo-dydaktyczny specjalności głównej nauczanie początkowe (Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie) oraz dr Maria Królica - opiekun naukowo- dydaktyczny specjalności dodatkowej wychowanie przedszkolne (Akademia im. J. Długosza w Częstochowie). Nową osobą w Radzie jest także Joannna Gęszka - przewodnicząca Samorządu Słuchaczy KN.

Czytaj całość...
 
Regulamin mieszkańca internatu Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej.
Sunday, 27 November 2005
Czytaj całość...
 
Wniosek o przyznanie miejsca w domu studenta
Sunday, 27 November 2005
Tu znajdziesz wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenta Kolegium Nuczycielskiego w BB.
Czytaj całość...
 
Blog Kolegium przed debiutem
Saturday, 19 January 2008
Image
Rusza po przerwie semestralnej. Więcej: blog.kn.edu.pl
 
Chór Kolegium po debiucie
Thursday, 17 January 2008
Chór PollCapella

Podczas tradycyjnego spotkania noworocznego prcowników Kolegium Nauczycielskiego po raz pierwszy można było publicznie zobaczyć i usłyszeć Chór "PollCapella" działający od kilku miesięcy przy naszym Kolegium. PollCapella wystąpił z krótkim koncertem kolęd, wśród których znalazły się utwory powszechnie znane, jak i te mniej znane,  jak np. kolęda brazyliska. Twórcą i dyrygentem chóru jest Marcin Pollak.

Więcej o chórze można przeczytać na jego stronie internetowej - chor.kn.edu.pl.

 
Słuchacze KN w roli aktorów
Wednesday, 16 January 2008

W Przedszkolu nr 49 oraz Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 6 w Bielsku-Białej odbyły się przedstawienia mające na celu pokazanie dzieciom, w jaki sposób należy dbać o swój głos i higienę jamy ustnej. Występy przygotowali słuchacze Kolegium Nauczycielskiego z I roku pedagogiki resocjalizacyjnej z elementami profilaktyki.

 

Czytaj całość...
 
II Konferencja "E-kształcenie w kolegiach"
Sunday, 11 November 2007

W dniach 22-23 listopada 2007 w naszym Kolegium odbyła się II Ogólnopolska Konferencja E-kształcenie w kolegiach - nowe standardy oranizowana przez Kolegium wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. W koferenci udział wzięło ponad 100 dyrektorów kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych, nauczycieli i metodyków technologii informacyjnych  oraz osób zajmujących się wdrożeniem TI w kolegiach. Termatyka konferencji dotyczyła zależności między najnowszymi technologiami Internetu a dydaktyką, w tym narzędzi e-kształcenia trzeciej generacji, serwisów online i ePortfolio. Gości konferencji byli m.in. Anna Dakowicz-Nawrocka - dyrektor Departamentu Kształcenia Nauczycieli Ministerstwa Edukacji Narodowej , prof. Jan Kusiak -  dyrektor Centrum e-Learningu AGH , Maureen Layte, dyrektor  ds rozwoju konsorcjum EIfEL oraz Zofia Kuklińska z Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

 

Konferencja e-kształcenie w Kolegiach

 

Więcej informacji na temat konferencji znaleźć można na stronie e.pedagogika.net

 

 
Nowy rok oficjalnie rozpoczęty
Thursday, 04 October 2007
Inauguracja Roku Akademickiego 2007/2008

 9 października w sali sportowej Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Legionów 25 odbyła się oficjalna inauguracja roku akademickiego 2007/2008 w naszym Kolegium.  Podczas uroczystości  odbyła się immatrykulacja studentów I roku, którą przyjął prorektor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie dr Jerzy Mizgalski. Wręczono także nagrody w konkursie na najlepsze prace licencjackie napisane w poprzednim roku akademickim.

Wykład inauguracyjny na temat „Paradygmat nauki i studiowania” wygłosił prof. dr hab. Ryszard Barcik.

Goścmi inauguracji byli  m.in. prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, władze
z zaprzyjaźnionych uczelni, dyrekcje szkół, w których praktyki odbywają studenci Kolegium.

 O inauguracji czytaj też w serwisie Radia Bielsko. 

 
Kolegium ma swój chór!
Thursday, 04 October 2007

Wraz nowym rokiem akademickim Kolegium Nauczycielskie wzbogaciło się o chór kameralny "Pollcappella". Dyrygentem nowego chóru jest Marcin Pollak, a w repertuarze znajdą się muzyka rozrywkowa, poważna, jazz, negrospirituals, gospel, muzyka współczesna oraz dawna. Pierwsze występy publiczne Pollcappelli planowane są na przełom roku kalendarzowego.

Wszystkich chętnych do chóru zapraszamy na próby, które odbywają się w poniedziałki i czwartki w budynku przy ul. Krakowskiej 30 (sala 401). Swój akces do chóru można także zgłosić telefonicznie u dyrygenta pod numerem telefonu 509 113 338. Zapraszamy! 

 
Nowy rok czas zacząć
Monday, 01 October 2007
Pierwszy wykład

 Mimo, iż oficjalna inauguracja roku akademickiego 2007/08 odbędzie się 9. października, już dziś sale bielskiego Kolegium wypełniły się studentami trybu dziennego. Naukę w tym trybie rozpoczęło 600 studentów, w tym 200 na pierwszym roku studiów. Swoje zajęcia zainaugurowały także nowe specjalności - nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne oraz język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. 

Studenci trybu zaocznego swoje zajęcia rozpoczęli już 15. września. W tym trybie w bielskim Kolegium naukę rozpoczyna 550 studentów, w tym 210 na pierwszym roku studiów. Zajęcia zaoczne prowadzone będą na specjalnościach pedagogika resocjalizacyjna z elementami profilaktyki oraz - po raz pierwszy w historii Kolegium  - nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne.

Oficjalna inauguracja roku akademickiego nastąpi 9. października o godz. 13.00 w sali sportowej Kolegium przy ul. Legionów 25. Podczas uroczystości  odbędzie się immatrykulacja studentów I rok, zaś wykład inauguracyjny na temat „Paradygmat nauki i studiowania” wygłosi prof. dr hab. Ryszard Barcik.

 Na zdjęciu:  studenci I roku pedagogiki resocjalizacyjnej na pierwszym wykładzie dr K. Ślezińskiego

 
XXI SZKOŁA DYDAKTYKI MATEMATYKI
Monday, 03 September 2007
 W dniach 3-5 września w Kolegium Nauczycielskim obradowali naukowcy zajmujący się dydaktyką matematyki.  Organizatorami ogólnopolskiej konferencji, w  której udział wzięło ponad 50 przedstawicieli uniwersytetów, akademii i szkół pedagogicznych z całego kraju były: Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej, Akademia Pedagogiczna w Krakowie oraz Forum Dydaktyków Matematyki.
XXI Szkoła Dydaktyki Matematyki
Na zdjęciu: Podczas obrad XXI Szkoły Dydaktyki Matematyki.
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 177 - 187 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.