Top Module Empty
GŁÓWNA
Współpraca uczelni Bielska-Białej
Wednesday, 16 July 2008
Sygnatariusze porozumienia
Sygnatariusze porozumienia: dr Aleksander Mańka - rektor Wyższej Szkoły Administracji, Józef Mamorski - Dyrektor Kolegium Nauczycielskiego i dr Ewa Madoń - rektor Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza.

16 lipca zostało podpisane porozumienie o partnerstwie środowiska akademickiego miasta Bielska-Białej. Sygnatariuszami porozumienia są: Wyższa Szkoła Administracji, Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza oraz Kolegium Nauczycielskie. Porozumienie otwarte jest na kolejne uczelnie Bielska-Białej.

Porozumienie zostało zawarte w celu rozwijania współpracy polegającej na realizowaniu zadań ustawowych i statutowych sygnatariuszy, spójnej realizacji polityki edukacyjnej w regionie, integracji środowiska pracowników i studentów szkół wyższych, a także zadań mogących przyczynić się do rozwoju i promocji regionu.
Na podstawie porozumienia uczelnie zobowiązują się do współdziałania w różnych formach prawnych oraz działaniach faktycznych, właściwych ze względu na cel przyjęty w porozumieniu.
 
Współdziałanie uczelni w szczególności dotyczy:
  • współpracy i wzajemnej pomocy w zakresie działalności organizacyjnej, naukowo-badawczej i dydaktycznej,
  • współpracy polegającej na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracowników,
  • współpracy i integracji środowisk studenckich, realizowanie poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw organizacji studenckich, samorządowych i ruchu naukowego,
  • badania rynku pracy w celu kształtowania profilu kształcenia absolwentów,
  • podejmowaniu wspólnych przedsięwzięć związanych z promocją bielskiego środowiska akademickiego, opracowywania i realizacji wspólnych projektów w ramach funduszy krajowych i zagranicznych.
 
Czas na rekrutację
Wednesday, 04 June 2008

Już od 2 czerwca kandydaci na pierwszy rok studiów w Kolegium Nauczycielskim w roku 2008/2009 mogą składać dokumenty w sekretariacie uczelni przy ul. Krakowskiej 30. W tym roku Kolegium prowadzi nabór na następujące specjalności:

  • informatyka z matematyką (tryb dzienny i zaoczny) - specjalność prowadzona po raz pierwszy
  • matematyka z informatyką (tryb dzienny)
  • język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem - tryb dzienny
  • pedagogika resocjalizacyjna z elementami profilaktyki - tryb dzienny i zaoczny
  • nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym - tryb dzienny i zaoczny .

Dokumenty dla osób posiadających "starą maturę" przyjmowane są do 18 lipca, zaś dla osób z "nową maturą" do 25 lipca. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 29 lipca.

Czytaj całość...
 
O uśmiech dziecka
Wednesday, 28 May 2008

Prawie 1000 dzieci – głównie ze szkól specjalnych i integracyjnych - z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i Żywca wzięło udział w festynie „O uśmiech dziecka" organizowanym przez  Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Festyn jest formą podziękowania dzieciom i szkołom, w których studenci Kolegium odbywają swoje praktyki.

Tradycyjnie już festyn odbył się p na stadionie Rekord w Cygańskim Lesie. Impreza, będąca jednym z największych festynów dla dzieci w naszym mieście,  odbyła się już po raz czwarty. W ramach festynu dzieci wzięły udział w 20 różnego rodzaju konkurencjach: zawodach siłaczy, łapaniu „byka" na lasso,  łowieniu rybek czy przejściu przez labirynt. Za udział w każdej zabawie dzieci otrzymają drobne upominki. Na każdrgo uczestnika czekał też posiłek oraz słodka niespodzianka.

Zabawę uświetniły występy zespołów dziecięcych oraz pokaz pracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Straconce.

Zobacz galerię zdjęć z Festynu .


Relacja video z festynu :
 
Festiwal Komunikacji po raz drugi
Monday, 05 May 2008

5 maja w siedzibie Kolegium odbył się II Festiwal Komunikacji. Studenci III roku języka polskiego przygotowali i zaprezentowali prezentacje na temat sztuki komunikacji między kobietą i mężczyzną, zasad negocjacji,  sposobowów  radzenia sobie z konfliktem między nauczycielem i uczniem.

Kolejna okazja by dowiedzieć się jak sprawnie się komunikować nadaży się już w najbliższą środę 7 maja od godz. 9.45, kiedy w sali 103 swoją wiedzę na ten temat zaprezentują stidenci specjalności ologifrenopedagogika. Zapraszamy.

 
Sukces studentów na konferencji we Wrocławiu
Friday, 25 April 2008
Delegacja KN na konferencji21 i 22 kwietnia we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów Kolegiów Nauczycielskich. Była to pierwsza konferencja, w której swoje referat wygłaszali wyłącznie słuchacze kolegiów z całego kraju.
We Wrocławiu zaprezentowała się trójka studentów z naszego Kolegium. Ich referaty na temat trójwymiarowych środowisk współpracy (Kamil Nowak, MI) oraz wspomagania projektów przy pomocy serwisów Web 2.0 (Anna Kubasiak, MI) były bardzo ciekawe i wzbudziły żywą dyskusję. 
 
Więcej o konferencji przeczytać możecie na blogu KN.
 
 
Nowy numer konta Rachunku Dochodów Własnych
Friday, 11 April 2008

ING Bank Śląski Numer konta Rachunku Dochodów Własnych Kolegium, na który wpłacane są m.in. czesne oraz opłaty za internat. 

Nowy numer konta: 79 1050 1070 1000 0023 6375 5121

Prosimy o dokonywanie należnych wpłat na nowe konto. 

 
Belferiada 2008
Friday, 11 April 2008

W sobotę 12. kwietnia odbędzie się tradycyjna impreza prszyłych nauczycieli - Belferiada. Początek o godz. 18.00 w Pubie Morgan przy ul. Szkolnej w Bielsku-Białej. Imprezę rozpocznie koncert zespołów: SCZ (hip-hop), Magic Mashroom (Rock/reggae) oraz Violet Video Pop (Indie music). Będzie też niespodzianka.

Po koncercie Samorząd Słuchaczy zaprasza na dyskotekę. W programie imprezy jest także poczęstunek- tzw. zimna płyta.

Wstęp na imprezę dla studentów Kolegium jest darmowy (za okazaniem legitymacji). Dla pozostałych osób wstęp 5 zł. Zapraszamy zarówno wszystkich studentów kolegium jak i znajomych.

 
1 - 3 kwietnia: DNI OTWARTE KOLEGIUM
Monday, 10 March 2008

Zapraszamy na Dni Otwarte Kolegium, które odbędą się w dniach 1-3 kwietnia. W tym okresie będzie można uzyskać pełne informacje na temat naboru na rok 2008/09 i prowadzonych przez kolegium specjalności - na miejscu i z wielu źródeł jednocześnie. Można będzie zobaczyć sale wykładowe, laboratoria, bibliotekę, akademik, klub i inne miejsca związane z uczelnią. Codziennie w godz. 9.00-15.00 zapraszamy na konsultacje z wykładowcami i studentami, którzy przygotowali niespodzianki.

Jednak przede wszystkim będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów Kolegium.

Szczegółowy program Dni.

Czytaj całość...
 
Debata nad przyszłością kolegiów - na dobrych torach
Thursday, 28 February 2008

W poniedziałek 25 rozpoczął pracę zespół powołany dla przygotowania zmian legislacyjnych, które miałyby uporządkować sytuację prawną zakładów kształcenia nauczycieli (która ostatnio w wielu aspektach utrudniała egzystencję kolegiów). W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Konwentu Marszałków, zainteresowanych ministerstw, uniwersyteckich uczelni opiekuńczych oraz zakładów kształcenia nauczycieli. Kolegia Nauczycielskie reprezentuje w tym zespole dyrektor Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, Józef Mamorski.

Więcej na blogu blog.kn.edu.pl  

 
Kolegium w Second Life
Thursday, 14 February 2008
Kolegium w Second Life

Kolegium Nauczycielskie wzbogaciło się o nową siedzibę! Znajduj się ona w wirtualnym świecie Second Life. Można tutaj znaleźć podstawowe informacje o Kolegium oraz odwiedzić salę wykładową. W niedalekiej przyszłości na sali tej prowadzone będą wirtualne wykłady!

Kolegium Nauczycielskie jest pierwszą w regionie i jedną pierwszych w kraju szkół mających swoje przedstawicielstwo w Second Life.

Czytaj całość...
 
Kolegium na Bielskich Targach Edukacyjnych
Wednesday, 06 February 2008
Stoisko KN na Bielskich Taergach Edukacyjnych

Zapraszamy na stoisko Kolegium Nauczycielskiego podczas VI Bielskich Targów Edukacyjnych, które od dziś do piątku odbywają się w hali BKS przy ul. Rychlińskiego. Podczas targów można otrzymać materiały informacyjne na temat naboru do Kolegium w roku 2008/09, spotkać się z wykładowcami i studentami Kolegium oraz... przenieść się do wirtualnego Kolegium w SecondLife.

Targi czynne są do piątku w godzinach 9.00-16.00. Zapraszamy.

Informacje na temat naboru na rok 2008/09 można znaleźć także na naszej stronie w dziale REKRUTACJA

 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 166 - 176 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.