Top Module Empty
GŁÓWNA
Dźwiękowe publikacje z Kolegium w EduNews
Monday, 05 January 2009

W efekcie III Ogólnopolskiej Konferencji "E-kształcenie w kolegiach - nowe standardy" zorganizowanej przez KNBB, w portalu EduNews ukazały się trzy wywiady dźwiękowe online. Posłuchaj online:

Podczas bielskiej konferencji miała miejsce polska premiera prezentacji Więcej materiałów z konferencji można znaleźć w serwisie 

W najbliższym czasie: premiera kanału YouTube Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, a w nim m.in. najciekawsze fragmenty konferencji.

 
Turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Kolegium
Friday, 12 December 2008

1 grudnia odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Kolegium. W turnieju wzięło udział 19
zawodniczek i 5 zawodników. Turniej przeprowadzony został systemem grupowym (3 grupy zawodniczek i 1 grupa zawodników)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki turnieju:
kobiety
I  Brudny Klaudia
II  Własińska Daria
III Kwaśna Edyta
mężczyźni
I  Hano Artur
II Bogacki Stanisław

 
Zapraszam na spotkanie programowe Koła Naukowego studentów
Thursday, 11 December 2008

Spotkanie programowe Koła Naukowego Nowych Technologii jest adresowane do studentów wszystkich specjalności.

Zapraszam w poniedziałek 15 grudnia o godz. 13:15 wszystkich zainteresowanych lub zaciekawionych.

Sala 306 (budynek główny KN przy ul. Krakowskiej 30) 

 

Więcej szczegółów: blog.kn.edu.pl

 
Konferencja E-kształcenie w Kolegiach po raz trzeci
Saturday, 29 November 2008
 Podczas warsztatów.  Foto: Studentki KN
 
27 i 28 listopada w Bielsku-Białej odbyła się III Ogólnopolska Konferencja E-Kształcenie w Kolegiach - Nowe Standardy. Konferencja organizowana była już po raz trzeci przez Departament Kształcenia Ogólnego i Wychowania Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. To największa w kraju konferencja poświęcona technologiom informacyjnym w kształceniu nauczycieli w kolegiach. W obradach udział wzięli przedstawiciele kilkudziesięciu kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych oraz placówek doskonalenia nauczycieli. Gośćmi konferencji byli m.in.: Stanisław Faber - Śląski Kurator Oświaty, Zofia Kuklińska z Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  Edward Janik - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, dr hab. Aleksander Mańka - Rektor Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej.
Czytaj całość...
 
Literatura wobec mniejszości narodowych i etnicznych
Saturday, 22 November 2008
 
20 i 21 listopada w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Literatura wobec mniejszości etnicznych i narodowych.  W konferencji udział wzięli naukowcy m.in. z Krakowa, Bielska-Białej, Lublina oraz Ukrainy i Szwecji. Obrady były otwarte, obserwastoraim  dyskusji byli studenci Kolegium oraz uczniowie szkół średnich Bielska-Białej.
Czytaj całość...
 
Listopad pod znakiem konferencji
Monday, 03 November 2008
Dwie duże konferencje odbędą się w listopadzie w bielskim Kolegium. 20-21 listopada Kolegium wspólnie z Katedrą Kultury Literackiej Pogranicza Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie organizatorem konferencji Literatura wobec mniejszości etnicznych i narodowych, zaś tydzień później (27-28 listopada) KN będzie gospodarzem III Ogólnopolskiej Konferencji E-kształcenie w Kolegiach - Nowe Standardy, której współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. 
Czytaj całość...
 
Otrzęsiny studentów I roku
Saturday, 18 October 2008

16 października 2008r w bielskim klubie Klimat miało miejsce nieoficjalne przyjęcie pierwszoroczniaków do grona studentów. Organizatorem imprezy było Porozumienie Studentów Uczelni Podbeskidzia wraz z klubem Klimat.

Czytaj całość...
 
Inauguracja roku akademickiego 2008/2009
Wednesday, 08 October 2008

8. października po raz siedemnasty studenci i ich nauczyciele uroczyście rozpoczęli w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej rok akademicki. – Naszym ajwiększym osiągnięciem są absolwenci, których dyrektorzy chętnie zatrudniają w swoich szkołach – mówił Józef Mamorski, dyrektor Kolegium Nauczycielskiego.

Czytaj całość...
 
Bielskie Kolegium na Salonie Maturzystów
Friday, 19 September 2008

 19. września w Katowicach odbył się Śląski Salon Maturzystów organizowany przez miesięcznik Perspektywy. Salon to jedna z największych w kraju imprez, podczas których prezentowana jest oferta edukacyjna uczelni i placówek oświatowych. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, gdzie odbyła się dzisiejsza impreza pękał w szwach - z propozycjami wystawców zapoznały się tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W tegorocznej katowickiej edycji Salonu po raz pierwszy udział wzięło bielskie  Kolegium. Nasza prezentacja odbyła się w ramach wspólnego stoiska kolegiów prowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 
Zaoczni już zaczęli
Saturday, 13 September 2008

Na pierwszych zajciach

Mimo, iż jeszcze jest jeszcze wrzesień studenci trybu zaocznego rozpoczęli juz naukę roku akademickiego 2008/2009. 12. września korytarze obu budynków KN wypełniły się studentami specjalności: pedagogika resocjalizacyjna, nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne oraz pedagogika specjalna - oligoferenopedagogika. Naukę rozpoczęło prawie 600 osób, z czego ponad 200 na pierwszym roku.

Wszystkim studentom Kolegium życzymy w nowym roku akademickim przede wszystkim wytrwalości.

 
Zbliża się nowy rok akademicki
Tuesday, 02 September 2008
Co prawda rok akademicki rozpocznie się dopiero 1 października, jednak studenci trybu zaoczne swoje zajęcia rozpczną już za niespełna dwa tygodnie - 12 i 13 września. Plany zajęć wrześniowych zjadów specjalności pedagogika resocjalizacyjna z elementami profilaktyki oraz nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne znaleźć można w dziale Plany zajęć .
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 155 - 165 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.