Top Module Empty
GŁÓWNA
Wyróżnienia dla nauczycieli naszego Kolegium
Friday, 16 October 2009
Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały nagrody da wyróżniajacych się nauczycieli. Wśród nagrodzonych znalazło się także spore grono pracowników Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Najwyższe wyróżnienie odebrał w tym roku nauczyciel technologii informacyjnych Lechosław Hojnacki Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali dr Dorota Siwor - kierownik specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem oraz Lechosław Hojnacki. Nauczycieli Ci nagrody odebrali z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera podczas uroczystości zorganizowanej 15. października w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
 
Wcześniej, 12 października, podczas uroczystości w Sali Marmurowej gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach  Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego uhonorowany został Dyrektor Kolegium Józef Mamorski. Nagrodę sternikowi bielskiego kolegium  wręczył człoenk Zarządu Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski.
 
Ostatnim akordem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była uroczystość wręczenia Nagród  Dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, która odbyła się 16. października. Wyróżnienia otrzymali następujący nauczyciele: Anna Dobosz, Edyta Cader, Marzena Konik-Sporek, Magdalena Marczyńska, Wiesława Ślosarczyk, Jolanta Klajmon, Tadeusz Łyszczek, prof. dr. hab. Henryk Kąkol, prof. dr hab. Stanisław Gawliński, dr Dorota Siwor, dr Eryk Kurcius, dr Ewa Kochanowska, Adam Pająk Renata Mikołajczyk, Eugeniusz Kliś, Bożena Dobija, Aleksandra Dworaczek, Czesława Manowska, Agnieszka Michalkiewicz-Gorol, Edyta Nowak-Żółty.
 
 
Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego
Wednesday, 07 October 2009
img_2554.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010
 
8. października o godz. 11.00 w sali sportowej KN przy ul. Legionów 25 w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010.  Tematem przewodnim tegorocznej inauguracji był jubileusz 10. lecia specjalności język polski w Kolegium. Temu tematowi także poświęcony był w całości 5 numer wydawanych przez Kolegium "Kontektów Kultury", który zaprezentowany został przy okazji inauguracji.
 
Wykład inauguracyjny "O problemach kultury i literatury pogranicza (refleksje badawcze) wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Bujnicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego (jednocześnie pracownik bielskiego Kolegium).
Podczas inauguracji odbyła się także tradycyjna immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz wręczone zostały nagrody w konkursie na najlepsze prace dyplomowe napisane w roku 2008/2009. Uroczystości uświetnił występ chór działający w Kolegium pod dyrekcją Marcina Pollaka.
 
W tym roku naukę w bielskim Kolegium  rozpoczyna na pierwszym roku ponad 400 słuchaczy trybu dziennego i zaocznego (po ok. 200 osób). Studenci kształcić się będą na specjalnościach: zitegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna, pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem oraz matematyka z informatyką.
 
 
Dodatkowy nabór na język polski i matematykę!
Tuesday, 28 July 2009

Kolegium Nauczycielskie ogłasza dodatkowy nabór tryb dzienny na specjalnosciach: język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem oraz matematyka z informatyką. Dokumenty składać można do 18. września w sekretariacie ogólnym Kolegium przy ul. Krakowskiej 30, pok. 109. Więcej informacji w dziale Rekrutacja .

Matematyka z informatyką

Przygotowuje nauczyciela matematyki i informatyki. W planie nauczania znajduje się wysoki wymiar zajęć z komputerem, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych w prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Studia pod opieką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Więcej o specjalności

Język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem

Przygotowuje nauczyciela języka polskiego oraz bibliotekarza. Absolwent jest także przygotowany do szeroko rozumianej pracy wychowawczej i pozalekcyjnej. Studia pod opieką Uniwersytetu Śląskiego. Więcej o specjalności

 
Młodzież Trójkąta Weimarskiego w Kolegium
Monday, 29 June 2009
Foto: Młodzież z Francji prezentuje swój region
 
Młodzież z Francji, Niemiec i Polski zjechała w niedzielę do bielskiego Kolegium Nauczycielskiego na dziewiąte spotkanie w ramach regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Gospodarzem Szczytu jest Województwo Śląskiego, które uczyniło Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej bazą tegorocznej imprezy. Zlot potrwa do 4. lipca.

Celem tej imprezy - organizowanej co roku u jednego z partnerów i skupiającej 15. uczestników z każdego regionu (licealistów i studentów pierwszych lat) - jest promocja regionów oraz wspieranie kreatywności i budowanie wśród młodych zasad tolerancji i demokracji Tradycyjnie ostatnim punktem tygodnia obfitującego w wizyty, panele i warsztaty jest spotkanie z szefami trzech regionów i debata nawiązująca do tematyki kolejnych edycji Szczytu, jak i do spraw nurtujących młodych ludzi.

Organizatorzy tegorocznego programu proponują młodym ludziom interesujący i aktualny temat przewodni: „Przekraczać granice”, który będzie kontynuowany w czasie kolejnych dwóch edycji w Niemczech w 2010 r. i we Francji w 2012. Na tegoroczny program złożą się warsztaty, dyskusje oraz wizyty studyjne na terenie euroregionów Beskidy i Śląsk Cieszyński. Tradycyjnie już ostatnim punktem programu spotkań młodzieży będzie debata z reprezentantami władz regionów partnerskich.
 
Czytaj całość...
 
Czy dzieci z Bielska-Białej będą mogły skorzystać z pracowni?
Monday, 29 June 2009

T. Łyszczek w pracowni

Za sprawą interpelacji radnego Klaudiusza Komora powrócił w ostatnich dniach temat otwarcia dla dzieci z terenu Bielska-Białej pracowni stymulacji rozwoju dziecka znajdującej się w budynku Kolegium Nauczycielskiego w przy ul. Legionów 25.

Radny Komor zwrócił się do prezydenta Bielska-Białej o wyasygnowanie środków na zatrudnienie terapeutów, którzy prowadziliby w nowoczesnej pracowni diagnozę i terepię dla dzieci z ternu naszego miasta. Na rozszerzeniu działalności pracowni skorzystaliby także studenci Kolegium, którzy mogliby uczestniczyć w praktykach obserwacyjnych.

Poniżej zamieszczamy linki do publikacji prasowych na ten temat:

Gazeta Wyborcza, 27.06.2009

Polska Dziennik Zachodni, 25.06.2009

portal bielsko.biala.pl / Kronika Beskidzka, 18.06.2009

 Foto: Paweł Sowa/Agencja Gazeta

 
Festyn o uśmiech dziecka 2009
Thursday, 28 May 2009

Prawie 1000 dzieci – głównie ze szkól specjalnych i integracyjnych - z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i Żywca wzięło udział w piątym już festynie „O uśmiech dziecka" organizowanym przez  Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Festyn jest formą podziękowania dzieciom i szkołom, w których studenci Kolegium odbywają swoje praktyki pedagogiczne.

 

Tradycyjnie już festyn odbył się na obiektach sportowych TS Rekord Bielsko-Biała w Cygańskim Lesie. Impreza, jest jednym z największych festynów dziecięcych w naszym mieście. W ramach festynu dzieci brały udział w ponad 20 różnorodnych konkurencjach rekreacyjnych: zawodach siłaczy, łapaniu „byka" na lasso,  łowieniu rybek czy przejściu przez labirynt. Za udział w każdej zabawie dzieci otrzymają drobne upominki. Na każdrgo uczestnika czekał też posiłek oraz słodka niespodzianka.

Zabawę uświetniły występy dziecięcych zespołów artystycznych oraz pokazy wyposażenia i  pracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Straconce oraz żołnierzy z bielskiego batalionu wojsk powietrzno desantowych.Festym odbył się dzięki licznym sponsorom. Do największych sponsporów należą firmy: AXIOM, AQUA, THERMA, ROSIŃSKI I S-KA, BEFADO, LOHMAN, SOBIK i INDA. 

LINK DO FOTORELACJI Z FESTYNU

 
Relacje z Bielskich Juwenaliów
Thursday, 14 May 2009
Kolegium Nauczycielskie było współorganizatorem Bielskich Juwenaliów 2009. Serdecznie dziękujemy szanownej Dyrekcji za pomoc. Przedstawiam relacje z Bielskich Juwenaliów, które ukazały się w lokalnych mediach:

 
Święto przyszłych nauczycieli za nami
Monday, 04 May 2009
Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. I tak długo oczekiwana tradycyjna Belferiada już za nami. W tym roku mieliśmy niezwykłą okazje, otóż bawiliśmy się przy zespołach, które zagrają również na największej studenckiej imprezie na Podbeskidziu- Bielskich Juwenaliach, czyli 6 Trainers, Wheelbarrow i Magic Muchroom. Miejsce było bardzo sprzyjające koncertowaniu, ponieważ w Pubie All Star’s znajduje się scena przygotowana na takie wydarzenia. Po zakończeniu koncertowania odbyła się dyskoteka z hitami lat minionych, pojawił się także lubiany rock’n’roll. To, że jest lubiany, można było zauważyć już po paru sekundach grania danego utworu, kiedy parkiet był przepełniony bawiącymi się studentami. Pojawiały się także hity Elektrycznych Gitar, Happysadu czy Jamal. Całość imprezy uświetniało doborowe towarzystwo, czyli słuchacze Kolegium Nauczycielskiego, a także poczęstunki. Frekwencja także w tym roku dopisała i liczymy, że za rok Belferiada będzie równie udana
 
Potrzeby i prawa dziecka w edukacji przedszkolnej
Tuesday, 07 April 2009

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku- Białej we współpracy z Instytutem Edukacji Przedszkolnej i Szkolnej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie zapraszają do udziału w Konferencji Naukowej na temat Potrzeby i prawa dziecka w edukacji przedszkolnej, która odbędzie się w Bielsku-Biała 15 maja 2009.

 

Celem konferencji jest przedyskutowanie problemów związanych z zaspokajaniem potrzeb dziecka w procesie edukacji przedszkolnej z respektowaniem jego praw i wartości bliższej i dalszej wspólnoty. Adresatami konferencji są pedagodzy przedszkolni- teoretycy i praktycy oraz osoby zarządzające oświatą.

Proponujemy następujące obszary merytoryczne:

  • Prawa dziecka- historia i dzień dzisiejszy

  • Diagnozowanie potrzeb dziecka w warunkach edukacji przedszkolnej

  • Grupa przedszkolna jako miejsce poznawania praw dziecka

  • Trudności edukacji przedszkolnej w zaspakajaniu potrzeb dziecka i jego praw

Spotkanie organizujemy z nadzieją, że dyskusje oraz wymiana poglądów, wątpliwości i doświadczeń w zakresie rozumienia potrzeb dzieci i praw do ich zaspokajania, pozwolą określić priorytetowe działania doskonalące pracę przedszkoli z myślą o dobru dziecka i najbliższych wspólnot- rodziny, grupy rówieśniczej, grup sąsiedzkich.

Prosimy o wypełnienie załączonej karty zgłoszenia. Karta jest dostępna w tym miejscu. Dalsze informacje zostaną przekazane po otrzymaniu zgłoszeń. Zgłoszenia do udziału w Konferencji z tematem wystąpienia (do 15 min) oraz tezami prosimy przesyłać do 30 kwietnia 2009 roku na adres :
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku- Białej, ul. Krakowska 30, 43- 300 Bielsko- Biała lub e- mail Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć

Materiały będą opubliowane w wydaniu recenzowanym.

Opłata konferencyjna wynosi  50 zł osób wygłaszających referaty i 30 zł dla pozostałych uczestników. Opłata obejmuje materiały konferencyjne i poczęstunek. Prosimy o wniesienie opłaty na konto: PKO SA  51 1240 4142 1111 0000 4827 9125 z dopiskiem « Konferencja- potrzeby dziecka », do 20 kwietnia 2009 r.

 
Dni Otwarte Kolegium Nauczycielskiego
Thursday, 26 March 2009

W dniach 24-26 odbyły się Dni Otwarte Kolegium Nauczycielskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz zapoznania się z materiałami video.

 

 

 
Nasi na II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów we Wrocławiu
Wednesday, 25 March 2009
Jedenastoosobowa grupa studentów reprezentujących I rok Matematyki z informatyką i III rok Języka polskiego przedstawiła na konferencji cztery referaty naukowe o tematyce związanej z nowoczesną konstruktywistyczną dydaktyką oraz Internetem Społecznym Web 2.0. Jest czego gratulować. Szczegóły - niebawem w Sieci (patrz niżej).
Prawie cała ekipa (bez Damiana, który jeszcze filmuje jedną z sesji)
Fot. 1. Prawie cała ekipa (bez Damiana, który jeszcze filmuje jedną z sesji).
Studenci KNBB z profesorem Miodkiem, gościem konferencji
Fot. 2.Studenci KNBB z profesorem Miodkiem, gościem konferencji.
 
  • Bieżące informacje: blog.kn.edu.pl
  • Szczegółowe informacje, relacje fotograficzne i filmowe, treść referatów etc. będzie można znaleźć w najbliższych dniach w serwisie wspolpraca.kn.edu.pl
  • Wideozapisy wystąpień będą niebawem dostępne w kanale YouTube Kolegium  pl.youtube.com/knbielsko
Poniżej publikujemy tylko migawkę: początek pierwszego wystąpienia z awangardową oprawą multimedialną (dwóch równoczesnych prezentacji ilustrujących dwa przeciwstawne punkty widzenia).
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 133 - 143 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.