Top Module Empty
GŁÓWNA
"Pełnosprawni kompetencjami" w Kolegium
Tuesday, 02 March 2010
Pełnosprawni kompetencjami

Od 1. marca w Kolegium Nauczycielskim odbywają się kursy języka angielskiego oraz obsługi komputera dla osób niepełnosprawnych. Wszystko dzięki projektowi "Pełnosprawni kompetencjami!" realizowanemu przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "RAZEM" w partnerstwie z Edukacyjnym Centrum Biznesu Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Czytaj całość...
 
We środy - tango.w.knbb (aktualizacja)
Sunday, 21 February 2010

Tangos. Fot: LWHOd środy 03.03.2010 spotykamy się w auli 103 o dogodniejszej porze - godz. 17:00.  Jeszcze można dołączyć. Możesz się bezpłatnie nauczyć tanga argentino w wersji Salon, Milonguero i, przede wszystkim, Neotango, który od kilku lat zdobywa szybko rosnącą popularność także w Polsce. Jest to przedsięwzięcie niedochodowe. Nie wiesz, czy chcesz? To przyjdź sprawdzić.

  • Szczegóły: tango.kn.edu.pl
  • Pierwsze spotkanie miało miejsce w poprzednią środę 24.02.2010 o 18:00 w auli 103.
 
Kolejne wydawnictwo już dostępne
Wednesday, 17 February 2010

Wokół problemu praw i potrzeb dziecka w przedszkolu to kolejna ksiązka wydana przez bielskie Kolegium Nauczycielskie. W zbiorze wydanym pod redakcją dr Ewy Kochanowskiej i dr Marii Królicy znajduje się kilkanaście referatów naukowych pracowników Kolegium Nauczycielskiego oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwesrytetu Śląskiego i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 W recenzji wydawniczej prof. dr hab. Jadwiga Hanisz napisała:
Prezentowany tom jest zbiorem zróżnicowanych w charakterze opracowań koncentrujących się wokół praw i potrzeb dziecka w wieku przedszkolnym. Słusznie autorzy artykułów przedstawiają historię oraz formalny wymiar praw dziecka. Jest to zbiór cennych informacji dla nauczycieli, rodziców.
W odniesieniu do zróżnicowanych sytuacji życia codziennego autorzy wskazują na ich specyfikę i wartości dla dzieci oraz efekty pracy edukacyjnej. Większość prezentowanych w tomie opracowań bezpośrednio odnosi się jednak do potrzeb dziecka.
Bardzo ważne zagadnienie pokazane zostało w wielu aspektach i uświadamia znaczenie potrzeb w życiu dziecka i związek z osiąganiem efektów wychowawczych i dydaktycznych pracy przedszkola.

 
Pracownia oficjalnie otwarta
Friday, 05 February 2010

 J. Krywult i K. Koniorotwierają pracownię

5. lutego prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult oraz radny Bielska-Białej Klaudiusz Komor (obaj na zdjęciu) oficjalnie otwarli Pracownię Stumulacji Rozwoju Dziecka. Właścicielem pracowni jest Kolegium Nauczycielskie, które na zasadzie użyczenia udostępniło ją Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1. Terapeuci Poradni będą prowadzili tutaj zajęcia dla dzieci z Bielska-Białej.

W  uroczystości udział wziął prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Ewa Baran oraz władze oświatowe i radni Bielska-Białej. Wszyscy podkreślali bardzo dobrą współpracę Kolegium z władzami miasta oraz otwarcie Kolegium na lokalne środowisko, czego kolejnym efektem jest udostępnienie pracowni dla dzieci z terenu miasta.

Zobacz relację  lokalnej telewizji...

Czytaj całość...
 
Kolegium na targach edukacyjnych
Thursday, 04 February 2010
Stoisko na targach
 
W Bielsku-Białej zakończyły się VIII Bielskie Targi Edukacyjne, na których prezentowało się między innymi nasze Kolegium.  Stoisko naszej uczelni (widoczne na zdjęciu) odwiedziło kilkuset maturzystów zainteresowanych naszą ofertą. Mogli oni otrzymać Informator dla kandydatów na studia, porozmawiać ze studentami oraz wykładowcami KN.
 
Tych, którzy na targi w Bielsku-Białej nie dotarli zapraszamy na targi edukacyjne w innych miastach regionu, na których również będziemy obecni. W lutym i marcu  będziecie mogli nas spotkać w Żywcu, Żorach, Oświęcimiu i Wadowicach.
Zapraszamy także do naszej siedziby na Dni Otwarte KN, które odbędą się w dniach 23-25 marca. Natomiast tych, którzy naszą ofertę chcą poznać przez internet już teraz zapraszamy do działu Rekrutacja - znajdziecie tam komplet informacji o zasadach naboru na roku 2010/2011.
 
Chór KN nagrodzony za kolędy!
Wednesday, 27 January 2010
Chór PollCapella działający przy bielskim KN

Działający przy naszym Kolegium chór "PollCapella" zajął II miejsce w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W eliminacjach do Festiwalu, który odbywał się pod honorowym patronatem  Marii Kaczyńskiej - małżonki Prezydenta RP, udział wzięło ponad 1650 uczestników, w tym 26 chórów z Polski Ukrainy i Białorusi.

Podczas finałowych przesłuchań w Będzinie nasz chór działający pod kierunkiem Marcina Pollaka zaprezentował trzy kolędy: Jezus Malusieński (arr. Jacek Glenc), A cóż z tą dzieciną (arr. Marcin Pollak) oraz Noel Nouvelet (arr. Philip Lawson). Warto zaznaczyć, iż udział w będzińskim Festiwalu był pierwszym konkursowym występem naszego chóru.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych równie udanych występów.

 
Turniej tenisa stołowego - dr Kurcius na podium
Wednesday, 16 December 2009

laski.jpg

W dniu 7 grudnia 2009 roku odbyły się rozgrywki w tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej.
W rozgrywkach uczestniczyło 18 słuchaczek i 2 słuchaczy oraz 1 pracownik Kolegium dr Eryk Kurcius.

Klasyfikacja kobiet:

I miejsce Aneta Homel
II miejsce Klaudia Brudny
III miejsce Dominika Dura

Klasyfikacja mężczyz:

I miejsce Marcin Koperski
II miejsce Mateusz Strokom
III miejsce dr Eryk Kurcius

 
Debata o nowoczesnych technologiach w nauczaniu
Monday, 07 December 2009
syslo.jpg
Wykład prof. Macieja Sysły

 130 nauczycieli z całej Polski wzięło udział 3 i 4 grudnia w Ogólnopolskiej Konferencji E-kształcenie i Doskonalenie Nauczycieli - Nowe Standardy.  W obradach udział wzięli, m.in. Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, który przedstawił założenia realizowanego na Śląsku programu pilotażowego Lekki jak piórko,  prof. Maciej Sysło – członek Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej MEN, osoba związana z kształtowaniem edukacji informatycznej w Polsce od samego jej początku  oraz dr Jacek Pyżalski – prorektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z drugiego dnia konferencji przygortowaej przez lokalną TV Bielsko. Szerszą relację z konferencji oraz prezentacje z poszczególnych wykładów i warsztatów zobaczyć można w spcjalnym konferencyjnym serwisie - www.wspolpraca.kn.edu.pl.

 
Konferencja "E-kształcenie i doskonalenie" po raz czwarty
Thursday, 12 November 2009
3 i 4 grudnia w Bielsku-Białej odbędzie się juz czwarta edycja Ogólnopolskiej Konferencji E-Kształcenie i Doskonalenie Nauczycieli – Nowe Standardy, której organizatorami są bielskie Kolegium Nauczycielskie, Departament Kształcenia Ogólnego i Wychowania Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis”.
Podtytuł tegorocznej edycji: Netbook zamiast tornistra - możliwości i zagrożenia - zapowiada treści nawiązujące do wprowadzanego ostatnio w niektórych szkołach województwa śląskiego systemu, w którym każdy uczeń dysponuje osobistym netbookiem.
Główne tematy wystąpień, warsztatów i obrad tegorocznej konferencji skupione będą wokół możliwości i zagrożeń wynikających z masowego upowszechnienia netbooków, także we wdrażanym obecnie systemie "jeden komputer na ucznia" oraz implikacji wprowadzanego obecnie do szkół e-dziennika.
Poszerzono także krąg uczestników konferencji. Poza dyrektorami i dydaktykami kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych, w tej edycji wezmą udział także także nauczyciele i metodycy przedmiotowi, którzy wykorzystują w swojej pracy nowoczesne technologie, w szczególności netbooki. 
 
Więcej o konferencji przeczytać można w specjalnym serwisie dostępnym po d adresem: www.wspolpraca.kn.edu.pl.
 
Radio Bielsko: Dyskusja o literaturze
Friday, 06 November 2009
 
 
Wykładowcy polonistyki pięciu uczelni z całego kraju przyjechali do Bielska-Białej. W Kolegium Nauczycielskim rozpoczęła się 2-dniowa konferencja poświęcona literaturze ostatnich 20 lat.

Chodzi o dyskusje w kontekście 20-lecia międzywojennego, porównania tych okresów- mówi dr Dorota Siwor z bielskiej uczelni. Studenci polonistyki mają okazję wysłuchać wykładowców m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Łódzkiego, Śląskiego, czy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy.
Studenci muszą mieć kontakt z aktualną myślą. To jest bardzo ważne, takich możliwości jest zdecydowanie mniej niż w tak dużym ośrodku jakim jest Kraków. Bardzo mi zależy, aby można było później na zajęciach np. z literatury współczesnej omówić pewne problemy - mówi dr Siwor. Na konferencję zaproszono także uczniów bielskich liceów.

 Żródło: Radio Bielsko

 

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia z konferencji.

 
'Nasze dwudziestolecie' - konferencja specjalności język polski
Friday, 23 October 2009

Wydział Polonistyki UJ i Kolegium Nauczycielskie w Bielsku - Białej zapraszają na konferencję Nasze dwudziestolecie (1989-2009), która odbędzie się w Bielsku -  Białej przy ulicy Krakowskiej 30, w dniach  5-6 listopada 2009 roku.
Spotkanie  zostanie poświęcone refleksjom nad sytuacją literatury w minionym dwudziestoleciu, tematyce podejmowanej przez twórców oraz obrazom rzeczywistości w tekstach literackich. Uczestnikami dwudniowych obrad będą pracownicy naukowi  wielu polskich uczelni: Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie  oraz Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. Referaty wygłoszą przedstawiciele gospodarzy konferencji – wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Kolegium Nauczycielskiego.
Serdecznie zapraszamy studentów KN oraz wszystkich zainteresowanych. Szczegółowy program konferencji  dostępny jest w pliku pdf .

 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 122 - 132 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.