Top Module Empty
GŁÓWNA
Nowe forum studentów KN
Thursday, 19 April 2007
Zapraszamy wszystkich na nowe forum dyskusyjne studentów Kolegium Nauczycielskiego.
 
Dni Otwarte za nami
Tuesday, 17 April 2007
Image

Dni Otwarte Kolegium Nauczycielskiego juz za nami. Wszyscy chętni mogli uzyskać pełne informacje na temat naboru na rok 2007/08 i prowadzonych przez Kolegium specjalności - na miejscu i z wielu źródeł jednocześnie. Można było zobaczyć sale wykładowe, laboratoria, bibliotekę, akademik, klub i inne miejsca związane z uczelnią. Można się było także spotkać się ze studentami oraz wykładowcami Kolegium.

 

W pierwszym dniu cyklu imprez prezentowały się specjalności pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz matematyka z informatyką. W zaproponowanych przez organizatorów wykładach i wersztatach wzięło udział ponad 150 osób. Wiele osób przyszło do Kolegium także po to, aby porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz na własne oczy zobaczyć w jakich warunkach można się tutaj uczyć.
Drugi dzień Dni Otwartych (18 kwietnia, środa) to prezentacje specjalności informatyka z matematyką. (m.in. wykład L. Hojnackiego Technologie online, czyli bardziej mobilnie w szkole i w pracy) oraz pedagogika resocjalizacyjna z elementami profilaktyki, która pokazała dorobek muzyczny, literacki i wolontariatu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie nt. Metody twórczej resocjalizacji.

W czwartek, na zakończenie Dni Otwartych, zaprezentowała się specjalność język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. Najważniejszym elementem programu był wykład prof. S. Gawlińskiego Nasi klasycyści. Rzecz o współczesnej liryce i jej (nie?) spełnieniach!.

Mimo zakończenia Dni Otwartych wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się ze specjalnościami kształcenia oraz warunkami studiowania w Kolegium zapraszamy do odwiedzenia naszej uczelni.

 
Kwadrans przed kolokwium z Historii języka...
Monday, 16 April 2007
Nie ma kiedy :-(Nie mamy się kiedy uczyć... salsy - narzekają studentki trzeciego roku języka polskiego. ;-)
 
Już 17-19 kwietnia Dni Otwarte
Tuesday, 03 April 2007

Zapraszamy na Dni Otwarte Kolegium, które trwają w dniach 17-19 kwietnia. W tym okresie będzie można uzyskać pełne informacje na temat naboru na rok 2007/08 i prowadzonych przez kolegium specjalności - na miejscu i z wielu źródeł jednocześnie. Można będzie zobaczyć sale wykładowe, laboratoria, bibliotekę, akademik, klub i inne miejsca związane z uczelnią. Codziennie w godz. 9.00-15.00 zapraszamy na konsultacje z wykładowcami i studentami, którzy przygotowali niespodzianki.

Jednak przede wszystkim będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktucznych i studentów Kolegium.

Szczegółowy program Dni.

Czytaj całość...
 
Oferta dla maturzystów
Friday, 30 March 2007

Zgodnie z decyzjami Ministerstwa Edukacji Narodowej od roku 2007/2008 wprowadzone zostaną nowe standardy kształcenia nauczycieli. Na ich podstawie absolwenci Kolegium będą posiadali uprawnienia do prowadzenia zajęć z dwóch przedmiotów lub rodzajów zajęć, co ma pozwolić na łatwiejsze znalezienie pracy w szkole.

Do zmian od dłuższego czasu rzetelnie przygotowuje się bielskie Kolegium Nauczycielskie. W ostatnich dniach marca zakończone zostały ostatnie rozmowy na temat nowych specjalności kształcenia.  Utworzone zostaną m.in. dwie nowe specjalności:  pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz informatyka z matematyką.

Czytaj całość...
 
Pierwszy dzień wiosny
Wednesday, 21 March 2007
Wiosna - parking Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej

Pierwszy dzień wiosny w Bielsku-Białej. Na zdjęciu: parking Kolegium dzisiaj rano.
 
Zapraszamy na Targi Edukacyjne
Thursday, 25 January 2007

Zapraszamy na nasze stoisko podczas V Bielskich Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 31. stycznia -2. lutego w hali BKS Stal przy ul. Rychlińskiego 19 w Bielsku-Białej.

Na naszym stoisku będzie można poznać ofertę Kolegium dla kandydatów na studia w roku akademickim 2007/2008. Będzie można spotkać się z wykładowcami i studentami Kolegium oraz porozmawiać na wszelkie tematy związane z Kolegium.

Stoisko (podobnie jak całe targi) czynne będzie w godzinach 9:00-17:00.

 
Noworocznie...
Friday, 05 January 2007

Tradycyjnie już początkiem stycznia wykładowcy, pracownicy oraz przyjaciele Kolegium Nauczycielskiego spotykają się na uroczystym spotkaniu noworocznym. Spotkanie jest okazją do złożenia życzeń, wspólnego kolędowania, podsumowania minionego roku oraz snucia planów na najbliższe miesiące.

W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się 5 stycznia, udział wzięli - prócz licznej rzeszy pracowników Kolegium - między innymi poseł Stanisław Szwed, Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Wiceprezydent Waldemar Jędrusiński, przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Wiesław Handzlik, dyrektor delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Józef Szczepańczyk oraz władze zaprzyjaźnionych placówek, w których studenci Kolegium odbywają praktyki.

 
Piszą o nas...
Monday, 04 December 2006

Pracownia Stymulacji Rozwoju Małego Dziecka powstała w Bielsku 

źródło: Gazeta Wyborcza, 4.12.2006

Pracownia Symulacji Rozwoju Małego Dziecka wygląda jak skrzyżowanie parku linowego z małpim gajem. Bawiąc się tutaj, najmłodsi popracują nad koordynacją ruchów, a przy okazji nauczą się lepiej pisać i czytać.

Marek z bielskiej podstawówki uchodzi w szkole za dziwaka. Mało który z kolegów, wie, że jest chory. Cierpi na nadwrażliwość dotykową, więc najchętniej w ogóle nie ściągałby kurtki. Czasem uderzy głową o ścianę, bo potrzebuje silnych bodźców. Lekarze stwierdzili, że chłopiec może uczęszczać do normalnej podstawówki, ale problemy z koordynacją utrudniają mu naukę.

Takie i inne problemy będą leczone w Pracowni Stymulacji Rozwoju Małego Dziecka, która powstała przy okazji budowy hali gimnastycznej przy bielskim Kolegium Nauczycielskim.

- Niektóre dzieci cierpią na zaburzoną koordynację ruchową. Chodząc, potykają się o własne nogi, mają też problemy z pisaniem i czytaniem. W pracowni zostaną poddane tzw. terapii sensorycznej. Ćwiczenia powinny spowodować, że ich zmysły zaczną normalnie pracować - mówi Tadeusz Łyszczek, zastępca dyrektora kolegium i specjalista od terapii.

Pracownia wygląda jak połączenie parku linowego z małpim gajem. Zabawa w labiryncie z klockami ma poprawić koordynację rąk, kolczaste maty oraz jeże zapewniają odpowiednio silne bodźce dotykowe, podobnie jak basen z piłeczkami. Hamaki, wiszące pod sufitem platformy i huśtawki służą poprawianiu równowagi i pobudzaniu zmysłów. Zajęcia będą przypominały zabawę, żeby dzieci się nie nudziły.

Pracownia zacznie przyjmować pacjentów od nowego roku. Zajęcia będą bezpłatne, mogą uczestniczyć w nich dzieci skierowane przez specjalistów z poradni pedagogicznej. Nie zabraknie dla nich studentów kolegium. Nabiorą doświadczenia i jako nauczyciele będą szybko wyłapywać takie problemy u swoich uczniów - mówi Jarosław Zięba, zastępca dyrektora kolegium.

 

Więcej tekstów o Kolegium Nauczycielskim znajdziesz w dziale O Kolegium/Piszą o nas 

 
Wiersze, powieści i ...ich autorka.
Friday, 24 November 2006
Image

Obcując z dziełem literackim stawiamy sobie liczne pytania, na które nie zawsze można uzyskać odpowiedź. Tym razem mogło być  inaczej.   W piątek, zgodnie z zapowiedziami, miało miejsce spotkanie społeczności KN z pisarką Jolantą Stefko. Autorka przeczytała kilka wierszy z tomiku Dobrze, że jesteś  oraz fragmenty najnowszej powieści pt.  Diablak.  Utwory wzbudziły emocje zebranych, do zadawania pytań nie trzeba było nikogo zachęcać. Studentów interesowała postawa światopoglądowa poetki, przyczyny pesymistycznej wizji świata zawartej zwłaszcza w pierwszych tomikach. Chcieli również wiedzieć,  jakie wartości uznaje autorka za szczególnie istotne. 

Image 

Prof. Stanisław Gawliński pytał o koncepcję  własnej twórczości Jolanty Stefko, ponieważ pisarka ostanio skłania się ku prozie - pisze już kolejną powieść. Autorka odpowiadała na pytania, choć podkreśliła, że mówienie o własnej twórczości przychodzi jej znacznie trudniej niż pisanie. Spotkanie trwało dwie godziny i zebrani z  pewnością nie wyczerpali tematów, które ich poruszyły podczas  lektury utworów Jolanty Stefko, być może więc będzie jeszcze w przyszłości okazja do kolejnej rozmowy.

Image 

 
Sekretariaty
Sunday, 27 November 2005

Tu uzyskasz potrzebnych informacji. Dowiesz się gdzie możesz załatwić sprawę, który sekretariat jest odpowiedzialny za dane studia. Masz możliwość skorzystania z ksera, telefonu - za zgodą sekretarki.

Dyżur wakacyjny - patrz dział dydaktyka, plany zajęć aktualne

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 199 - 209 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.