Top Module Empty
GŁÓWNA
Masz jeszcze szansę na studia w Kolegium!
Tuesday, 27 July 2010
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia w Kolegium Nauczycielskiem  w roku akademickim 2010/2011. Informujemy jednak, że kandydaci na studia mogą jeszcze składać dokumenty na specjalności, w których nie zostały jeszcze wykorzystane limity miejsc. Kilkanaście wolnych miejsc pozostało do obsadzenia w tyrbie dziennym na specjalnościach matematyka z informatyką oraz język polski z informacją naukową i biblitekoznawstwem. Dzięki zgodzie Zarządu Województwa Sląskiego możliwe jest także przyjęcie dodatkowych słuchaczy w trybie zaocznym na specjalności pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna. Na kierunek zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna limit miejsc został wyczerpany.
   
Szczegóły znaleźć można w dziale REKRUTACJA .
 
Czas rekrutacji
Friday, 25 June 2010
Rekrutacja
 
Przełom czerwca i lipca to czas, kiedy nasze Kolegium odwiedza najwięcej osób chcących rozpocząć studia w naszej placówce. Wychodząc naprzeciw potrzebom kandydatów informujemy, iz od 28 czerwca do końca okresu rekrutacji, czyli do 23 lipca w każdą środę nasze Kolegium czynne będzie w godz. 8.00-18.00. W pozostałe dni tygodnia zapraszamy w godzinach 8.00-16.00.

 Przypominamy, że rekrutacja prowadzona jest na następujące specjalności:


Więcej informacji w dziale REKRUTACJA

 
Wasz kolega w EduNews - innowacyjna forma publikacji
Monday, 21 June 2010

Piotr Szlagor, student II roku Matematyki z informatyką, autor dwóch już recenzowanych publikacji na ogólnopolskich konferencjach naukowych studentów, właśnie opublikował w opiniotwórczym Portalu Nowoczesnej Edukacji Edunews  (wspólnie z Lechosławem Hojnackim) artykuł na temat edukacyjnych zastosowań systemów Augmented Reality. 

Zachęcamy do lektury nie tylko osoby zainteresowane nowymi technologiami dla edukacji oraz tych, którzy są gotowi zmierzyć się z ogromem zmian technologicznych stanowiących prawdziwwe wyzwanie dla możliwości adaptacyjnych dziesiejszj szkoły.

Zapraszamy także do obejrzenia udanej próby połączenia w jedną całość kilku kanałów medialnych jednocześnie. Artykuł integruje zwarty przekaz tekstowy stosowny dla internetowego portalu z prezentacją online oraz serią osadzonych w niej ilustracyjnych filmików.

Zobacz artykuł: 

Poniżej zamieszczamy także zintegrowaną z wzmiankowanym artykułem prezentację z osadzonymi filmami, które możesz obejrzeć nie opuszczając prezentacji (ani niniejszej strony). Proponujemy: włącz głośniki, przełącz prezentację na pełny ekran (gadget na prawo od licznika slajdów):

 
Festyn "O uśmiech dziecka" 2010
Tuesday, 08 June 2010

 

 Ponad 800 dzieci z 19 szkół i przedszkoli z Bielska-Białej, Żywca i Pszczyny wzięło 8 czerwca udział w szóstym już festynie „O uśmiech dziecka" organizowanym przez  Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Festyn jest formą podziękowania dzieciom i szkołom, w których studenci Kolegium odbywają swoje praktyki pedagogiczne.

Tradycyjnie już festyn odbył się na obiektach sportowych BTS Rekord Bielsko-Biała w Cygańskim Lesie. Impreza, jest jednym z największych festynów dziecięcych w naszym mieście. W ramach festynu dzieci mogły wziąć udział w ponad 20 różnorodnych konkurencjach rekreacyjnych: zawodach siłaczy, łapaniu „byka" na lasso,  łowieniu rybek czy przejściu przez labirynt. Każde dziecko otrzymało od organizatorów drobny upominek oraz posiłek i słodka niespodziankę.

Patronat medialny nad imprezą objęły Radio Bielsko i Kronika Beskidzka.

Więcej materiałów z Festynu:

  ..::  Fotorelacja  ::.. 

..::  Film  ::..

 

 
Festiwal Książki w Telewizji Bielsko
Monday, 24 May 2010

Zapraszamy do obejrzenia reportażu filmowego z Festiwalu Ksiązki, który odbył się w naszym Kolegium 21. maja. Film przygotowany został przez TV Bielsko i Bielską Telewizję Internetową.

 Oglądaj Film

 
Czytanie może być przyjemne
Friday, 21 May 2010
I Festiwal Ksiązki

21. maja w sali sportowej Kolegium odbył się I Festiwal Ksiązki. Pomysłodawcą byli wykładowcy i studenci specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. W Festiwalu udział wzięły zespoły z dziewięciu szkół Bielska-Białej i Bestwiny. W ten sposób chcieliśmy podziękować za otwartość i współpracę tym placówkom, które umożliwiają naszym studentom odbywanie praktyk - powiedział Dyrektor Kolegium Józef Mamorski podczas otwarcia Festiwalu.

Czytaj całość...
 
Drugie urodziny portalu Naprawdę Nowoczesnej Edukacji
Monday, 17 May 2010

EduNews.pl, portal o nowoczesnej edukacji działa dokładnie od dwóch lat. Polecamy nie tylko z okazji urodzin!

EduNewsDwie osoby spośród znanych Wam z zajęć lub przypadkowych spotkań w drzwiach wykładowców wchodzą w skład e-redakcji tego zdobywającego sobie coraz większy autorytet w środowisku edukacyjnym portalu zajmującego się najnowszymi trendami w tej dziedzinie.

 >>Czytaj więcej

 
Już za tydzień Festiwal Książki
Wednesday, 12 May 2010
Festiwal KsiążkiW kalendarzu wiosennych imprez  w Bielsku zakiełkowało nieśmiało coś nowego. W Kolegium Nauczycielskim zrodził się pomysł  - stary jak świat – by podzielić się ze sobą radością czytania. Wbrew wielu mrocznym proroctwom książka ma się całkiem dobrze, pewnie tak będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tymczasem nowy jest pomysł imprezy dla dzieci, którą nazwaliśmy Festiwalem Książki. Co to takiego?
Zaprosiliśmy dziewięć ośmioosobowych zespołów z dziewięciu szkół podstawowych Bielska i okolic. Uczniowie przygotowują wcześniej inscenizację wybranego fragmentu z literatury dziecięcej, która zostanie pokazana jurorom i pozostałym uczestnikom w trakcie Festiwalu. Najlepsza inscenizacja zostanie wyróżniona nagrodą dla uczestników oraz dla szkoły. Uczestnicy wykonują też  indywidualne prace związane z samodzielnie wybranym tekstem literackim – ten konkurs nazwaliśmy Moje spotkania z lekturą. 
Czytaj całość...
 
Nasi na III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów we Wrocławiu
Friday, 26 March 2010

Na III OKNS we Wrocławiu

Już po raz trzeci nasi studenci wygłaszali referaty naukowe na dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów we Wrocławiu. Trzech ubiegłorocznych referentów już otrzymało recenzowaną książkową publikację naukową z własnymi publikacjami. W tym roku uczestnicy konferencji mogli wysłuchać trzech opracowań mlodych naukowców z KNBB:

  • Wpływ różnych interfejsów edytorskich na ewolucję języka pisanego i zachowań użytkowników (Justyny Tomiczek, PL3),
  • Metoda wspomagania motywacji ucznia - ePortfolio (Aleksandry Domider, MI2), 
  • Rozszerzona rzeczywistość - nowe technologie wspomagające procesy poznawcze (Piotra Szlagora, MI2).

Ostatni z wymienionych referatów, połączony z demonstracją wirtualnego środowiska Rozszerzonej Rzeczywistości - otwierał całą dwudniową konferencję.

Wideorelacje z naszych wystąpień o nietuzinkowej oprawie multimedialnej - niebawem.

 
Tłumy na Dniach Otwartych
Thursday, 11 March 2010
warsztaty podczas Dni Otwartych
Warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych z siana

Ponad 400 uczniów odwiedziło Kolegium Nauczycielskie w pierwszym dniu Dni Otwartych KN. Wykłady i warsztaty przygotowane przez  Kolegium cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Uczniowie odwiedzający naszą uczelnię - zarówno w zorganizowanych grupach jak i indywidualnie - mogli nie tylko wziąć udział w zajęciach, ale także zobaczyć sale wykładowe, bibliotekę czy akademik. Mogli także porozmawiać ze słuchaczami i wykładowcami Kolegium.

W sposób szczególny prezentowały się dziś specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna oraz matematyka z informatyką. Pierwsza specjalność zorganizowała warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych z siana oraz origami, warsztaty muzyczne i emisji głosu.  Z kolei matematycy przygotowali m.in. cieszący się olbrzymią popularnością wykład M. Dębskiej nt. strategii rozwiązywania zadań zamkniętych na maturze. Na wykład przybyło prawie 200 osób. Aby wszyskim chętnym umożliwić udział w wykładzie był on transmitowany pomiędzy dwiema aulami kolegium.

W środę i czwartek będą sie prezentowały specjalności pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna oraz język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. Zapraszamy do udziału w zajęciach.

Zobacz fotorelację z Dni Otwartych

Zobacz program Dni Otwartych

 
Kolegium dzieli się wiedzą na temat nowych technologii
Wednesday, 10 March 2010
Lechoslaw Hojnacki. Konferencja w Cieszynie
L. Hojnacki prowadzi wykład: Nowe trendy w cyfrowym wspomaganiu uczenia się i komunikacji (klatka z filmu)
Doświadczenia bielskiego Kolegium Nauczycielskiego w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych w dydaktyce zostało docenione przez firmę InfoLogic, która zaprosiła nas na organizowaną 4 marca w Cieszynie konferencję dla nauczycieli i osób zajmujących się edukacją Laboratorium Edukacji Interaktywnej. Główny wykład wprowadzający do tematyki konferencji wygłosił pracownik dydaktyczny Kolegium Lechosław Hojnacki, demonstrację supernowoczesnego środowiska rozrywkowo-edukacyjnego opartego na Rozszerzonej Rzeczywistości przeprowadził student II roku MI Piotr Szlagor, zaś studenci z Koła Naukowego Nowych Technologii przygotowali stoisko, na którym dzielili się swoimi doświadczeniami w wykorzystywaniu netbooków w dydaktyce.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 111 - 121 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.