Top Module Empty
GŁÓWNA
W Kolegium: debata uczniów na temat Kodeksu 2.0 PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Tuesday, 14 December 2010
Tłum uczniow, grupa nauczycieli, krótki wykład Lechosława Hojnackiego, prezentacje uczniowskie, dyskusje panelowe, wnioski... Uczniowie największego bielskiego technikum, (ZSEEiM) na publiczne podsumowanie swojej debaty przyszli do nas.
Trwają dyskusje w dwustu szkołach, w których nauczyciele i uczniowie zdecydowali się wspólnie dokonać próby ustalenia nieco nowszego podziału ról poprzez ustanowienie szkolnych Kodeksów 2.0. Będą oni także próbowali pracować metodą projektów grupowych, więcej korzystać z Sieci, tam publikować efekty swojej pracy i komunikować się.
 

Debata została poprzedzona wykładami na temat prawnych aspektów korzystania z Sieci, najnowszych trendów technologicznych i metod posługiwania się nowymi technologiami. Z debaty wynikały bardzo krzepiące obserwacje: nauczyciele wiedzą, że e-książka i audioksiążka to też książka, są skłonni pozwolic uczniom na więcej technologii w szkole, wiedzą, że to wymaga pomocy uczniów. Uczniowie są gotowi pomóc nauczycielom, uczyć ich, trzeźwo oceniają konieczność dostosowania się do uczciwych reguł korzystania z Sieci.
W dużym projekcie "Szkoła z klasą 2.0" firemowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą Bierze udział wiele szkół różnych poziomów z całej Polski. Dwieście z nich zakwalifikowało się do projektu Laboratorium 2.0. Na wykazie szkół z Bielska i okolic widać wyraźne zagęszczenie i ma ono związek z absolwentami Kolegium. Więcej na ten temat - niebawem.
Zmieniony ( Tuesday, 14 December 2010 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.