Top Module Empty
GŁÓWNA
Gotowi na przygodę? II Festiwal Książki tuż, tuż... PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Saturday, 09 April 2011
Wróżka, Królowa Śniegu, Włóczykij – można pomyśleć, że jesteśmy w teatrze a to trwają ostatnie przygotowania do piątkowej imprezy – 15 kwietnia w KN drugie już spotkanie w ramach Festiwalu Książki. W imprezie weźmie udział 8 zespołów ze szkół podstawowych Bielska - Białej i Bestwiny wyłonionych w drodze konkursu. Poszczególne ekipy przygotowywały prezentacje na temat Przygoda z przeszłością – nasze spotkanie z bohaterem legend.
 

Prace konkursowe przybrały różne formy, najwięcej było prezentacji multimedialnych. Uczniowie z Bestwiny spotkali się z Czarna Damą, a członkowie zespołu SP 28 przygotowali opowieści o swoich spotkaniach z różnymi postaciami literackimi. Przenosząc się w baśniowe światy przeżywali przygody  wraz z bohaterami.

 

 

 Bardzo ciekawą propozycję przedstawił zespół z SP 13, pt. Smoki i bajki  - nie tylko odwołując się do treści znanych legend! Pomysł na łączenie wiedzy i literackich opowieści mieli również uczniowie z SP 24 – pokazali historię Pana Twardowskiego.
 
 

Różnorodne sposoby ujęcia tematu zaprezentowali przedstawiciele SP 18, którzy spotkali się z Odyseuszem.  Ekipa z SP 25 nadesłała przewodnik Szlakiem polskich legend. Uczniowie ze szkół nr 9 i 20 przygotowali prace w formie opowiadań o swoich spotkaniach z bohaterami literackimi. Wiele z nich dowodzi wyobraźni i inwencji młodych czytelników.

 
 
W dniu Festiwalu wszystkie zespoły wezmą udział w konkurencjach przygotowanych przez studentki KN oraz zaprezentują przygotowane wcześniej krótkie przedstawienie. W programie również sporo niespodzianek, ale o nich dowiedzieć się będzie można dopiero za tydzień. Na uczestników czekają oczywiście nagrody – sponsorem głównym festiwalu jest krakowskie wydawnictwo „Znak”.
 
Bawić się  czytaniem? Tak, to jasne! Nie zatrzymamy przecież czasu, komputery multimedia są częścią naszego świata, ale to nie znaczy, że książki przestały nam być potrzebne. Będą istnieć zawsze obok nas, z nami, bo pokazują nam świat i nas samych w lustrze, którego nie da się zastąpić. A poza tym literatura i komputer mogą iść ze sobą w parze. Jak?  Zobaczycie oglądając relacje z Festiwalu. Zapraszamy !
Zmieniony ( Saturday, 09 April 2011 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.