Top Module Empty
GŁÓWNA
Dwudziestolecie podsumowane PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Thursday, 13 October 2011
Immatrykulacja
Immatrykulacja studentów I roku.
Foto:Paweł Sowa / W Bielsku-Białej - Magazyn Samorządowy

11. października w Teatrze Polskim odbyły się uroczystości związane z 20-leciem istnienia Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Wzięli w nich udział pracownicy i studenci Kolegium oraz liczni goście: parlamentarzyści, przedstawiciele władz Województwa Śląskiego, samorządów, uczelni, szkół i placówek współpracujących z bielskim Kolegium. Podczas uroczystości wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński wręczył na ręce dyrektora Józefa Mamorskiego Honorową Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego, którą bielskie Kolegium zostało uhonorowane za swą działalność edukacyjną. Wręczone zostały także odznaczenia indywidualne dla pracowników Kolegium.
Podczas inauguracji odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe w roku 2010/2011 (o konkursie szerzej napiszemy na naszym portalu już wkrótce).  Wykład inauguracyjny na temat Literatura jako model kultury  wygłosił opiekun naukowy specjalności Język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem prof. dr hab. Stanisław Gawliński.

 Rok akademicki 2011/2012 na pierwszym roku rozpoczęło w Kolegium ponad 350 nowych suchaczy na czterech specjalnościach. Największą popularnością cieszy się specjalność Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Ze względu na dużą liczbę chętnych na specjalności tej uruchomiono dodatkową grupę w trybie dziennym. Na specjalność przyjęto łącznie 180 studentów. Ponad 140 studentów rozpoczyna naukę na specjalności pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna. Uruchomione zostały także grupy na specjalnościach język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem oraz matematyka z informatyką. Ta ostatnia specjalność prowadzona jest tylko w jednym zakładzie kształcenia nauczycieli w kraju – właśnie w Bielsku-Białej.

Łącznie w Kolegium kształci się ponad 1000 słuchaczy. Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia Kolegium uprawniający do pracy w szkole podstawowej i gimnazjum bądź placówkach opiekuńczo-resocjalizacyjnych (w zależności od specjalności) oraz tytuł licencjata uczelni patronackiej (Uniwersytetu Śląskiego bądź Akademii im. Jan Długosza w Częstochowie).

 

Dyrektor Józef Mamorski;
Dyrektor Kolegium Józef Mamorski.
 
Chór KN
Chór Kolegium Nauczycielskiego.
 
Podczas uroczystości
Podczas uroczystości. W pierwszym rzędzie stoją od lewej: przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Ryszard Batycki, poseł Sławomir Kowalski, Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, senator Rafał Muchacki i Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Ewa Baran.
 
Foto:Paweł Sowa / W Bielsku-Białej - Magazyn Samorządowy 

 

Zmieniony ( Friday, 14 October 2011 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.