Top Module Empty
GŁÓWNA
Czytać? Uwielbiam to! III Festiwal Książki PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Dorota Siwor   
Friday, 25 November 2011

W Krakowie właśnie kilka dni temu odbyły się kolejne Targi Książki. Tłumy zwiedzających i kupujących dobitnie świadczą o tym, że zapowiadany przez wielu pesymistów kres książki prędko chyba nie nadejdzie. Na szczęście. Od dwóch lat staramy się propagować modę na literaturę – organizujemy Festiwal Książki. Impreza ta przygotowana przez wykładowców i studentów specjalności: język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem, przeznaczona jest dla uczniów klas IV – V. Zapraszamy do udziału dzieci ze szkół Bielska- Białej. Naszym celem jest zachęcanie do czytania, przekazywanie w atrakcyjnej formie wiedzy o książce i literaturze oraz umożliwienie swobodnej ekspresji wrażeń czytelniczych. Różnorodne formy zajęć, które zostały zaplanowane dla uczestników Festiwalu mają również na celu kształtowanie pozytywnych wzorców współpracy i rywalizacji.

 W Festiwalu bierze udział 10 zespołów po 6 osób pod opieką swojego nauczyciela. Każdemu zespołowi towarzyszy literacki bohater, w którego postać wcielają się studentki. Dzieci wcześniej przygotowują krótką inscenizację wybranej książki, którą przedstawiają w dniu imprezy. Najlepsze przedstawienie zostaje uhonorowane nagrodą Główną Festiwalu. Sponsorem tych nagród jest Teatr Polski w Bielsku – Białej. Uczniowie biorą także udział w konkursach przygotowanych przez studentów KN pod kierunkiem wykładowców. Konkurencje te sprawdzają wiedzę, ale i umiejętności związane nie tylko z literaturą – skaczemy, malujemy, albo…. przebieramy fasolki J, na przykład…. Ważne przecież, by dobrze się przy tym bawić. Oczywiście na najlepszych czekają nagrody: I, II i III miejsce, ale jak dotąd żadne dziecko nie wyszło od nas bez książki i pamiątkowego Kubka Festiwalowego! Sponsorem nagród książkowych jest wydawnictwo „Znak” z Krakowa. 

Tradycją Festiwalu stały się też zajęcia edukacyjne w formie mini-wykładu i warsztatów związanych z jednym tematem, w 2010 roku poświęcone były one historii książki a w ubiegłym roku – exlibrisowi. Festiwal trwa sześć godzin – to wystarczająco dużo czasu, by zgłodnieć. Zapraszamy naszych gości na poczęstunek – też trochę literacki. Dzieci odwiedziły kuchnię Pana Kleksa oraz śladem Stasia i Nel próbowały afrykańskich klimatów. Czym ugościmy ich tym razem? Okaże się 20 kwietnia. I Festiwal Książki odbył się w maju 2010r. a II Festiwal Książki - w kwietniu 2011r. Reportaże z tej imprezy dostępne na stronie: http://www.tv.bielsko.biala.pl/festiwal_ksiazki_3527.html oraz na naszym portalu we wcześniejszych Aktualnościach. Festiwal ma też swój profil na Facebooku, gdzie zamieściliśmy relacje i zdjęcia: http://www.facebook.com/FestiwalKsiazki?ref=ts Zapraszamy do udziału!
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.