Top Module Empty
GŁÓWNA
Zapraszamy na Dni Otwarte PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Friday, 17 February 2012
W dniach 13-15 marca odbędą się po raz kolejny Dni Otwarte naszego Kolegium . Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą zapoznać się z ofertą naszej placówki, w szczególności osoby zainteresowane studiami w Kolegium w roku akademickim 2012/2013. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą dydaktyczną i socjalną naszej placówki, wziąć udział w wykładach i warsztatach, spotkać się z wykładowcami i studentami Kolegium.  

13. marca, we wtorek prezentować się będzie specjalność matematyka z informatyką.  Wykład na temat robotyki wygłosi Wojciech Zuziak. Potem zapraszamy na zajęcia prezentacyjne, podczas których m.in. będzie można zobaczyć wykorzystanie w dydaktyce coraz popularniejszego urządzenia Kinect.
 
W środę Kolegium zawładną przedstawiciele specjalności pedagogicznych. Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna swój program, ze wzgłędu na to, iż trwa Rok Zdolności,:zatytułowała Wiosenną paradą zdolności. Będzie podczas niej można wziąć udział w warsztatach "Wiosenne kwiaty metodą Sospeso". Nie zabraknie też warsztatów kulinarnych dla najmłodszych oraz zajęć muzyki i tańca. 
 
Z kolei pedagoggika opiekuńczo-resocjalizacyjna skupi się m.in.  na problemach uzależnień. Ciekawie zapowiada się prezentacja Ewy Szczepańczyk-Prochot (pedagog szkolny Gimnazjum w Dankowicach) na temat wpływu komputera na zdrowie fizyczne i psychiczne.
 
Dni Otwarte zamknie w czwartek 15 marca specjalność język polski. Wykłady wygłoszą goście z patronującego Kolegium Uniwesrsytetu Śląskiego: prof. dr hab. Danuta Opacjka-Walasek wygłosi wykład "Narodziny mistrzów? O perspektywach poezji współczesnej". Z kolei prof. dr hab. Aldona Skurzyk mówiła będzie o porozumieniu i porozumiewaniu się.
 
Imprezą towarzyszącą Dniom Otwartym będzie wykład dr Anny Niedźwiedź "Zatańczyć na pogrzebie. Tradycja oraz współczesność pochówków i pogrzebów w Ghanie" połaczony z wernisażem wystawy fotografii dr Anny Niedźwiedź "Zmysły Afryki". Impreza odbędzie się 13 marca o godz. 16.00.
 

Szczegółowy program Dni Otwartych

Wtorek, 13 marca

 

Dzień matematyki z informatyką

 10.00-10.45 Laboratorium Robotyki. Tato, znowu bawisz się klockami? Nie! Ja tylko programuję roboty –  wykład Wojciecha Zuziaka 

 11.00-11.45, 12.00-12.45 oraz 13.00-13.45 zajęcia prezentacyjne:

 • Matematyka inspirowana fotografią  – dr Agnieszka Herma;
 • Laboratorium Robotyki. Tato, znowu bawisz się klockami? Nie! Ja tylko programuję roboty - Wojciech Zuziak
 • I  wyginą  wszystkie myszy.  Naturalne sposoby komunikacji    z komputerem za  pomocą analizy gestów oraz rozpoznawania mowy – Maciej Muras

 

 Środa, 14 marca

Dzień pedagogiki

 

Pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna

 

 •  9.00 -  9.30 Problem bezdomności i ludzi starszych. Doniesienia z badań – dr Bronisława Dudziak
 •  9.40-10.20 Czy patologia tkwi w instytucjach? – Łukasz Zaremba
 • 10.30-11.00  Wpływ komputera na zdrowie fizyczne i psychiczne. Prezentacja młodzieży gimnazjum – Ewa Szczepańczyk-Prochot, pedagog szkolny Gimnazjum w Dankowicach 
 • 11.15-11.45 Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka i terapia – Katarzyna Różańska, Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień „Pro Vita” Kraków
 • 12.00 -12.30 Kreatorzy resocjalizacji w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych – Adam Pająk
 • 12.40-13.30 Kulturotechnika w resocjalizacji nieletnich w Zakładzie Poprawczym w Pszczynie –  Andrzej Kegel z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące

 

 

  Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna

 10.00-10.30 Odkryj swoje zdolności – wykład wprowadzający i prezentacja Adriany Galocz

10.30-12.30  warsztaty:

 •  Mistrzowie wiosennej kuchni – warsztaty kulinarne dla najmłodszych - prowadzą studentki III roku
 •  Wiosenne pląsy – warsztaty z muzyką i tańcem dla klas I-III – prowadzi  Ewa Michałowska
 • Wiosenne kwiaty metodą Sospeso - warsztaty artystyczne dla studentów i zainteresowanych  gości - prowadzi Jolanta Gawlas
 • W wiosennych barwach Avonu – kosmetyczne porady  dla licealistów i zainteresowanych studentów – prowadzą konsultantki Firmy Avon.
 •  12.30-13.30  Parada zdolności oraz talentów – podsumowanie tematu dnia:  prezentacja  prac, występy artystyczne, poczęstunek  - dr Aleksandra Minczanowska  wraz z osobami prowadzącymi warsztaty.

  

Czwartek, 15 marca

Dzień języka polskiego

 

 •  10.30-11.45  Narodziny mistrzów? O perspektywach poezji współczesnej –  prof. UŚ dr hab. Danuta Opacka-Walasek
 •   12.00-13.00  O porozumieniu i porozumiewaniu się – prof. UŚ dr hab. Aldona Skudrzyk

 

  10.00-14.00 Prezentacja specjalności przygotowana przez studentów.

 

Wszystkie zajęcia będą się odbywały w budynku przy ul. Krakowskiej 30. Grupy zorganizowane prosimy o potwierdzenie udziału pocztą elektroniczną ( Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć ) lub telefonicznie (33 496 50 60 do 62).

Zmieniony ( Tuesday, 13 March 2012 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.