Top Module Empty
GŁÓWNA
Młodzież Trójkąta Weimarskiego w Kolegium PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 11 June 2012

15-21 lipca w siedzibie Kolegium będzie miał swoją bazę XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Do niedzieli 17 czerwca przyjmowane są jeszcze zgłoszenia chętnych do udziału w przedsięwzięciu. Uczestnictwo w szczycie jest bezpłatne. Do Bielska-Białej przyjedzie prawie 50 młodych ludzi z Polski, Niemiec i Francji. Bielskie Kolegium będzie gościło uczestników Szczytu już po raz drugi. Wcześniej nasza placówka była gospodarzem imprezy w roku 2009.

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między województwem śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów. Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia.

W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi - w wieku od 17 do 23 lat z Francji, Niemiec i Polski, mających za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności, a zainteresowanych problematyką europejską. Młodzież podczas tygodniowego pobytu w Bielsku-Białej będzie miała okazję wziąć udział w debatach i spotkaniach z przedstawicielami różnych szczebli władzy samorządowej oraz parlamentarnej. Ponadto odbędzie się szereg warsztatów tematycznych dla uczestników, aby przygotować ich do debat, dyskusji oraz konferencji. W programie przewidziano również wiele atrakcji, w tym wycieczki, spotkania integracyjne, zwiedzanie, wędrówki po górach oraz atrakcje sportowe. 

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony jest kryzysowi w Europie, młodzi ludzie z województwa śląskiego oraz z pozostałych regionów będą mieli okazję doświadczyć pozytywnej roli wielokulturowego spotkania, wymiany własnych spostrzeżeń związanych z tematem XII Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna tematyka nie jest przypadkowa. Kryzys w Grecji pokazał, że Europa musi poważnie przeanalizować sytuację gospodarczo-ekonomiczną. Podjęcie przez UE odpowiednich kroków będzie jedną z ważniejszych decyzji kształtujących przyszłość finansową oraz gospodarczą państw Unii. Zażegnanie kryzysu w Grecji oraz wyciągnięcie wniosków, które uchronią inne państwa przed podobną sytuacją, pomogą w odbudowie fundamentów finansowych Unii Europejskiej. 

Do udziału w Szczycie Młodzieży zaproszone są osoby zamieszkałe na terenie województwa śląskiego, w wieku 17-23 lat, zainteresowane problematyką europejską, aktywne i zaangażowanie w życiu lokalnej społeczności. Mile widziana będzie dobra znajomość języka niemieckiego i francuskiego.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w szczycie proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem, faksem bądź pocztą do 17 czerwca pod adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ulica Bojkowska 37, 44-100 Gliwice. W razie pytań można się kontaktować z menedżerem projektu, tel.: 32-461-20-70, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć Szczegóły dostępne są na stronach internetowych województwa śląskiego oraz Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.
 
żródło: własne/beskidzka24.pl
Zmieniony ( Monday, 11 June 2012 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.