Top Module Empty
GŁÓWNA
Święto czeskiej kultury PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 03 April 2013
Podczas przeglądu filmów czeskich. Foto: K. Dzierżawa

 21 i 22 marca, pokazem czeskich filmów, których tłem jest dwudziestowieczna historia Czechosłowacji rozpoczął się cykl spotkań "Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku". Sześć czeskich ekranizacji obejrzało prawie 500 osób. Każdej projekcji towarzyszyła prelekcja – komentarz, który pozwolił ujrzeć ukazane w filmie problemy w pełniejszym świetle.Koolejne imprezy cyklu odbywały się będa w kwietniu i maju. Imprezą towarzyszącą będzie koncert Artura Andrusa (19 kwietnia, godz. 18.00, Klub Klimat).

Cykl "Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku".  to prawie trzy miesiące spotkań, projekcji, rozmów. Do Bielska-Białej przyjadą chyba najbardziej znani w Polsce ludzie zajmujący się problematyką czeską. Gośćmi cyklu będą Aleksander Kaczorowski, Mariusz Surosz i Mariusz Szczygieł – autorzy piszący o czeskiej kulturze, historii, wielkich twórcach i politykach, ale i o swoich doświadczeniach związanych z tym krajem. Pojawią się także sławni Czesi: reżyser Petr Zelenka i pisarz Petr Šabach. Opowiedzą o swojej twórczości, o problemach, które we współczesnym świecie są dla nich ważne, o tym, jak widzą swoich rodaków.

Już teraz w sekretariacie Kolegium oraz w Klubie Klimat kupić można bilety na koncert Artura Andrusa, który odbędzie  się 19 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 w Klubie Klimat w Galerii Sfera.Artur Andrus to artysta wszechstronny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", Mistrz Mowy Polskiej. 

Więcej o cyklu znaleźć można na stronie internetowej www.czulibarbarzyncy.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku.

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Zmieniony ( Wednesday, 03 April 2013 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.