Top Module Empty
GŁÓWNA
Miliony, parabola i literatura, czyli konkursy KN PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 15 April 2013
 
Za nami II edycja konkursów organizowanych przez bielskie Kolegium: „Matematyka jest wszędzie” oraz literackiego „Inny-Obcy?”. W piątek w siedzibie Kolegium ogłoszone zostały wyniki i wręczone zostały nagrody.
Konkurs Matematyka jest wszędzie polegał na przygotowaniu prezentacji związanej z tytułowym tematem. Do udziału zgłosiły się zespoły z całego regionu. Pięć najciekawszych prac zaprezentowanych zostało przez autorów podczas fazy finałowej, która odbyła się 26 marca. Prace oceniało jury, w skład którego wchodzili: Dyrektor Kolegium Józef Mamorski, prof. dr hab. Henryk Kąkol, dr hab. Janusz Morawiec, dr Eryk Kurcius, mgr Jolanta Klajmon i mgr Katarzyna Parcia  Ostatecznie pierwsza nagroda przypadła pracy „W poszukiwaniu paraboli” przygotowanej przez Natalię Remes i Klaudię Jadacką (opiekun Zdzisława Hojnacka) z Zespołu Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej. Drugie miejsce przypadło Damianowi Niklowi i Łukaszowi Bajcerowi (opiekun Dorota Ponc) z tej samej szkoły za prezentację „Jak zdobyć milion dolarów”, zaś trzecie Rafałowi Mleczko (opiekun Piotr Szlagor) z Zespołu Szkól Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej za pracę „Droga do nieskończoności”.
Na swojego faworyta zagłosować mogli także widzowie wypełniający aulę Kolegium. Ich ocena był zgodna z decyzją fury i nagroda publiczności trafiła – podobnie jak I nagroda - w ręce Klaudii Jadackiej i Natalii Remes.
 
W piątek rozstrzygnięto także konkurs literacji „Inny-Obcy?” przygotowany przez specjalność język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. Tutaj, wśród kilkunastu nadesłanych z całego kraju prac, najwyższe noty otrzymały prace uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Pierwszą nagrodę otrzymała Katarzyna Pasierbek (opiekun Anna Barabasz) z tej szkoły ex aequo z Sabiną Markuś (opiekun  Agnieszka Kołek) z  Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach.  Dwa drugie miejsca przypadły kolejnym przedstawicielom Liceum im. Kopernika z Żywca – Dominice Jakubiec  i Alicji Hernas (opiekunem obu uczennic jest Renata Sowa). Jury przyznało także wyróżnienie, które przypadło Mateuszowi Wojcieszakowi (opiekun Adrian Szary) z VI LO w Radomiu.
 
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody: tablety, czytniki e-booków oraz książki.
 
 

 
 
Zmieniony ( Monday, 15 April 2013 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.