Top Module Empty
GŁÓWNA arrow Wydarzenia w KN arrow WYDARZENIA OFICJALNE arrow Konferencja "E-kształcenie w kolegiach"
Konferencja "E-kształcenie w kolegiach" PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Thursday, 11 May 2006

W dniach 11-12 maja odbyła się w Bielsku-Białej organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej konferencja „E-kształcenie w Kolegiach – nowe standardy”.


Konferencja E-kształcenie


Konferencja poświęcona była przemianom edukacji w kontekście zmian technologicznych i społecznych związanych z rozwojem informatyki i technologii informacyjnych oraz współpracy w tym zakresie uczelni kształcących nauczycieli. W konferencji udział wzięli przedstawiciele władz oświatowych oraz dyrektorzy kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych z całego kraju.

Wśród wykładowców znaleźli sięsię m.in.: prof. dr hab. inż. Jerzy Mischke – prof. AGH w Krakowie, dyrektor Ośrodka Nowych Technologii Edukacyjnych, dr Barbara Kędzierska dyrektor Europejskiego Centrum Edukacji Medialnej i Informatyczne, Andrzej Cichy z Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Lechosław Hojnacki  - nauczyciel technologii informacyjnych w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej.
Gośćmi konferencji byli m.in. Jerzy Zawarczyński – p.o. Śląskiego Kuratora Oświaty, Lucyna Ekkert – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Jacek Krywult – Prezydent Bielska-Białej.


Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej jest jednym z największych kolegiów nauczycielskich w kraju. Jest liderem w zakresie nowoczesnego kształcenia w zakresie technologii informacyjnych. Od kilku lat w kształceniu studentów wykorzystywana jest platforma zdalnego nauczania. Przyszli nauczyciele przygotowywani są także do wykorzystania platform zdalnego nauczania oraz innych nowoczesnych technologii w swej przyszłej pracy. Konferencja była pierwszym tak szerokim spotkaniem osób odpowiedzialnych za kształcenie nauczycieli w zakresie technologii informacyjnych. Podczas spotkania przedstawione wyrażono wolę dalszej współpracy w zakresie wprowadzania nowych technologii w pracy kolegiów..

Więcej o konferencji na stronie www.wspolpraca.kn.edu.pl 

Zmieniony ( Friday, 02 June 2006 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.