Top Module Empty
GŁÓWNA arrow Mapa portalu
Kolejne wydawnictwo już dostępne PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 17 February 2010

Wokół problemu praw i potrzeb dziecka w przedszkolu to kolejna ksiązka wydana przez bielskie Kolegium Nauczycielskie. W zbiorze wydanym pod redakcją dr Ewy Kochanowskiej i dr Marii Królicy znajduje się kilkanaście referatów naukowych pracowników Kolegium Nauczycielskiego oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwesrytetu Śląskiego i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 W recenzji wydawniczej prof. dr hab. Jadwiga Hanisz napisała:
Prezentowany tom jest zbiorem zróżnicowanych w charakterze opracowań koncentrujących się wokół praw i potrzeb dziecka w wieku przedszkolnym. Słusznie autorzy artykułów przedstawiają historię oraz formalny wymiar praw dziecka. Jest to zbiór cennych informacji dla nauczycieli, rodziców.
W odniesieniu do zróżnicowanych sytuacji życia codziennego autorzy wskazują na ich specyfikę i wartości dla dzieci oraz efekty pracy edukacyjnej. Większość prezentowanych w tomie opracowań bezpośrednio odnosi się jednak do potrzeb dziecka.
Bardzo ważne zagadnienie pokazane zostało w wielu aspektach i uświadamia znaczenie potrzeb w życiu dziecka i związek z osiąganiem efektów wychowawczych i dydaktycznych pracy przedszkola.

Zmieniony ( Wednesday, 17 February 2010 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.