Top Module Empty
GŁÓWNA arrow Mapa portalu
Kolegium dla kandydatów - Dni Otwarte za nami PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 19 March 2012
Warsztaty na specjalności edukacja przedszkolna
Dawno już w bielskim Kolegium Nauczycielskim nie było tak tłoczno i gwarno. Kilkaset osób - w grupach zorganizowanych i indywidualnie, z Bielska-Białej, okolicy i tak odległych miejscowości jak Rybnik, Zory, Jastrzębie-Zdrój, Sucha Beskidzka czy Maków Podhalański - wzięlo udział w 13-15 marca Dniach Otwartych naszej placówki. Wszyscy, którzy opdwiedzili Kolegium mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną i socjalną naszej placówki, wziąć udział w wykładach i warsztatach, spotkać się z wykładowcami i studentami Kolegium.  
 
 
Kolejne dni upływały pod znakiem prezentacji poszczególnych specjalności. 13. marca, we wtorek prezentowała się matematyka z informatyką.  Wykład, a potem warsztaty z robotami Lego Mindstorms poprowadził  Wojciech Zuziak - absolwent naszego Kolegium, nauczyciel dyplomowany matematyki i informatyki, twórca i koordynator projektu Laboratorium Robotyki: (www.roboty.bielsko.pl) Kolejna absolwentka, a zarazem wykładowczyni Kolegium dr Agnieszka Herma  prowadziła warsztaty na temat matematyki inspirowanej fotografią, podczas których uczestnicy korzystali z... kalkulatorów graficznych. Z kolei Maciej Muras prezentował możliwości dydaktyczne wykorzystywanego na co dzień w grach komputeorwych urządzenia Kinect.
 
W środę Kolegium opanowali przedstawiciele specjalności pedagogicznych. Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna swój program, ze wzgłędu na to, iż trwa Rok Zdolności, nazwała  Wiosenną paradą zdolności. Kolegium wypełniło się dziećmi z przedszkola, licealistami i studentami Kolegium, którzy poprowadzili część warsztatów. Całośc zakończyła parada, podczas której uczestnicy zaprezentowali efekty swojej pracy na warsztatach.
 
Z kolei pedagoggika opiekuńczo-resocjalizacyjna skupiła się m.in. na problemach uzależnień oraz resocjalizacji poprzez sztukę. Ciekawą prezentację na temat wpływu komputera na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci przedstawiła Ewa Szczepańczyk-Prochot, pedagog szkolny z Gimnazjum w Dankowicach. Z kolei dyrektor Zakładu Poprawczego w Pszczynie Andrzej Kegel mówił o resocjalizacji poprzez sztukę prowadzonej w kierowanym przez siebie ośrodku. Jego wychowankowie zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie o Kubusu Puchatku.
 
Ostatni dzień, czwartek, przebiegał pod dyktando specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. Ciekawe wykłady wygłosili goście z patronującego Kolegium Uniwesrsytetu Śląskiego: prof. dr hab. Danuta Opacjka-Walasek mówiła  o perspektywach poezji współczesnej, zaś prof. dr hab. Aldona Skurzyk opowiadała o porozumieniu i porozumiewaniu się.
 
Dni Otwarte za nami, jednak wszystkich, którzy chcą zapznać się z ofertą naszej uczelni zapraszamy do siedziby przy ul. Krakowskiej 30. Otrzymacie tutaj wszystkie informacje na temat mozliwości podjęcia nauki w naszej placówce. Wszystkie infiormacje na temat naboru na rok 2012/2013 dostępne sa także na naszej stronie w dziale rekrutacja .
Zmieniony ( Monday, 26 March 2012 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.