Top Module Empty
GŁÓWNA arrow Mapa portalu
Już za tydzień Festiwal Książki PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 12 May 2010
Festiwal KsiążkiW kalendarzu wiosennych imprez  w Bielsku zakiełkowało nieśmiało coś nowego. W Kolegium Nauczycielskim zrodził się pomysł  - stary jak świat – by podzielić się ze sobą radością czytania. Wbrew wielu mrocznym proroctwom książka ma się całkiem dobrze, pewnie tak będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tymczasem nowy jest pomysł imprezy dla dzieci, którą nazwaliśmy Festiwalem Książki. Co to takiego?
Zaprosiliśmy dziewięć ośmioosobowych zespołów z dziewięciu szkół podstawowych Bielska i okolic. Uczniowie przygotowują wcześniej inscenizację wybranego fragmentu z literatury dziecięcej, która zostanie pokazana jurorom i pozostałym uczestnikom w trakcie Festiwalu. Najlepsza inscenizacja zostanie wyróżniona nagrodą dla uczestników oraz dla szkoły. Uczestnicy wykonują też  indywidualne prace związane z samodzielnie wybranym tekstem literackim – ten konkurs nazwaliśmy Moje spotkania z lekturą. 

W dniu spotkania – 21 maja - zespoły biorą udział w rywalizacji, których tematem zawsze jest tekst literacki. Konkurencje są różnorodne, pozwalają sprawdzić wiedzę, gimnastykować mózg, ale i …ciało. Szczegóły niech pozostaną na razie tajemnicą. Na uczestników Festiwalu czeka zresztą wiele innych jeszcze atrakcji przygotowanych przez studentów i wykładowców specjalności KN: język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. Wysłuchają między innymi mini-wykładu Z dziejów książki  i wezmą udział w warsztatach Odwiedziny w skryptorium. Zaprosimy także naszych gości do niezwykłej kuchni – nie tylko literackiej…

   Najważniejsza jest oczywiście wspólna zabawa z książką, przyjemność, która nie zna  granic wieku, wykształcenia i profesji.  Pozostanie jednak po tych kilku godzinach nie tylko wspomnienie – przygotowaliśmy bowiem dla naszych gości wiele nagród  - oczywiście do czytania. Głównym sponsorem festiwalu jest Wydawnictwo Znak z Krakowa. Zostaną przyznane: I, II i III nagroda Festiwalu.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Bielsko oraz Kronika Beskidzka.

 

Zmieniony ( Wednesday, 12 May 2010 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.