Top Module Empty
GŁÓWNA arrow Mapa portalu
Czytanie może być przyjemne PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Friday, 21 May 2010
I Festiwal Ksiązki

21. maja w sali sportowej Kolegium odbył się I Festiwal Ksiązki. Pomysłodawcą byli wykładowcy i studenci specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. W Festiwalu udział wzięły zespoły z dziewięciu szkół Bielska-Białej i Bestwiny. W ten sposób chcieliśmy podziękować za otwartość i współpracę tym placówkom, które umożliwiają naszym studentom odbywanie praktyk - powiedział Dyrektor Kolegium Józef Mamorski podczas otwarcia Festiwalu.

Wpierw każda z placówek zaprezentowała inscenizację wybranego fragmentu z literatury dziecięcej. W dalszej części przedsięwzięcia zorganizowanego w konwencji festynu odbyły się rozmaite konkursy. Dzieci przygotowały także prace plastyczne. Podczas Festiwalu odbył się także mini-wykład "Z dziejów książki", a uczestnicy imprezy mogli z bliska obejrzeć skrypt z 1524 roku udostępniony przez Bibliotekę Jagiellońską.

Podczas imprezy najważniejsza była wspólna zabawa z książką. Z kronikarskiego obowiązku należy jednak odnotować wyniki przeprowadzonych konkursów: w klasyfikacji szkół czołowe miejsca przypadły kolejno Szkołom nr 13, 9 i 25. W konkursie na inscenizację równorzędne nagrody otrzymały SP 9 i SP 20 z Bielska-Białej, zaś główne nagrody w konkursie plastycznym przyznano Karolinie Kręcioch (SP 9) oraz Magdalenie Adamskiej (SP w Bestwinie).

 Nietypowa forma promocji czytelnictwa zaproponowana przez organizatorów sprawdziła się. Dzieci z uśmiechem na twarzy opowiadały o książkach, które przeczytały. Podczas festiwalu w roli organizatorów i animatorów zabawy dobrze spisali się również studenci (a dokładniej studentki) Kolegium. 

 Festiwal nie mógłby się odbyć  bez wsparcia sponsorów. Byli nimi: Wydawnictwo Znak, Fabryka Płytek Ceramicznych Pilch, Aqua S.A., Centrum Filmowe Helios (dawny Kinoplex), Klub Klimat, Biuro-Partner Pszczyna, Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa, Wydawnictwo Zielona Sowa, Wydawnictwo Skrzat oraz sponsorzy anonimowi. W organizacji imprezy pomógł także Teatr Polski w Bielsku-Białej.

 Zdjęcia z Festiwalu obejrzeć można tutaj .

 

Zmieniony ( Saturday, 22 May 2010 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.