Top Module Empty
GŁÓWNA arrow Mapa portalu
Czuli barbarzyńcy zawładnęli Kolegium PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 26 March 2012
Spotkanie z Mariuszem Suroszem
Od 6. marca w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej trwają imprezy z cyklu "Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku". W ramach cyklu, którego pomysłodawcami są dr Dorota Siwor i Jerzy Marek, odbywają się spotkania, wykłady, dyskusje, prezentacje filmów i koncerty, których wspólnym celem jest przybliżenie kultury współczesnych Czechów i rozważanie naszych wzajemnych związków. Gośćmi  cyklu są twórcy, tłumacze, badaczy historii, kultury i literatury Czech. Odbyły się już spotkania z Aleksandrem Kaczorowskim, Antonim Krohem i Mariuszem Suroszem. W tym tygodniu naszym gościem będzie Robert Makłowicz - znany publicysta, autor kilku książek i wielu felietonów, miłośnik kuchni i (nie tylko) kulinarnych podróży…W ramach naszego cyklu w najbliższy czwartek, 27 marca o godz. 17.00 będzie mówił o: „Buchten mit Powidl” - czyli co Austria zawdzięcza Czechom? Kilka dni później - 2 kwietnia o godzinie 16.00 odbędzie się pokaz filmu Petra Zelenki "Rok diabła". Na obie imprezy wstęp jest wolny.

 Z kolei 15 kwietnia w ramach cyklu nasze miasto odwiedzi znany czeski bard Jaromir Nohavica. Jego koncert - jedyny w najbliższym czasie w Polsce - rozpocznie się o godzinie 18.00 w Klubie Klimat mieszczącym się w Galerii Sfera. Już teraz w Klubie Klimat, sekretariacie naszego Kolegium oraz na stronie klubklimat.pl   można kupić bilety na tą imprezę. Wejściówka na miejsce siedzące kosztuje 40 zł, zaś miejsce stojące 30 zł. Dla studentów naszego Kolegium przewidziana jest specjalna zniżka - bilet na miejsce siedzące kosztuje 30 zł (zakup po okazaniu legitymacji tylko z sekretaricie ogólnym naszego Kolegium).

Więcej o cyklu znaleźć można na specjalnie przygotowanej stronie projektu. Tam też można znaleźć relacje z poszczególnych spotkań cyklu oraz dokładny program imprez .

Zmieniony ( Monday, 26 March 2012 )
 
wstecz   dalej »

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.