Top Module Empty
GŁÓWNA
Poznaj ofertę Kolegium na rok 2011
Monday, 07 February 2011

Dla tegorocznych maturzystów zbliża się czas ostatecznych decyzji dotyczących wyboru kierunku studiów. Wychodząc im naprzeciw w dziale REKRUTACJA prezentujemy wszystie informacje na temat specjalności, na które prowadzony będzie w tym roku nabór w naszym Kolegium. 

Tych, którzy chcą o Kolegium dowiedzieć się więcej zapraszamy na Dni Otwarte Kolegium, które odbędą się 22-24 marca . Szczegółowy program  Dni przedstawimy na naszym portalu już wkrótce. 

Zapraszamy również na stoiska Kolegium na tergach edukacyjnych w miastach naszego regionu. Znajdziecie nas w Bielsku-Białej w dniach 15-17 lutego (hala BKS) oraz w Jastrzębiu-Zdroju (9. lutego, Zespół Szkół nr 2 przu ul. Poznańskiej 1a) i Tychach (24 lutego, I LO im. Kruczkowskiego, ul. Korczaka 6) . W marcu będziemy obecni także na targach w Żywcu, Wadowicach, Czechowicach-Dziedzicach i Żorach. Szczegółowe informacje o terminach i miejscach targów zamieszczali będziemy na naszym portalu.

 
Etniczność. Tożsamość. Literatura
Monday, 07 February 2011
Właśnie ukazała się kolejna publikacja naukowa, która powstała przy współudziale Kolegium Nauczycielskiego. Tom "Etniczność. Tożsamość. Literatura" pod redakcją Pawła Bukowca i Doroty Siwor wydało krakowskie wydawnictwo Universitas, wstęp napisał Stanisław Gawliński. Szkice zamieszczone w zbiorze są owocem obrad międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej przez Katedrę Kultury Literackiej Pogranicza Wydziału Polonistyki UJ i KN: "Literatura wobec mniejszości etnicznych i narodowych". Konferencja odbyła się w bielskim Kolegium dniach 20-21 listopada 2008 roku. 
Czytaj całość...
 
Spotkania z literaturą
Tuesday, 18 January 2011
prof. Stanisław Gawliński

Czy literatura jest dzisiaj ważna? W jaki sposób nazywa świat, jaką pełni rolę? Czy wpływa na rzeczywistość? A może jej zadania są zupełnie inne? To pytania, które - choć brzmią banalnie – ciągle wydają  się istotne. Zwłaszcza zaś aktualne w odniesieniu do dzieł literackich powstających w ostatnim półwieczu, ponieważ to literatura nam współczesna w  mniejszym czy większym stopniu szczególnie nas dotyka. Dlatego też wymyśliliśmy w Kolegium cykl spotkań, podczas których będziemy poruszać zagadnienia ważne, wymagające ustosunkowania się do nich, nie tylko z literaturoznawczego punktu widzenia. Chcemy także dać możliwość wypowiedzenia się młodzieży licealnej i naszym studentom – to z jednej strony okazja do sprawdzenia się w roli referenta, z drugiej możliwość wymiany poglądów i dyskusji w szerszym gronie.
 
 
Czytaj całość...
 
Ruszają "Spotkania z Literaturą"
Tuesday, 11 January 2011
14. stycznia (piątek) o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze z cyklu „Spotkań z Literaturą” organizowanych przez nasze Kolegium Nauczycielskie. W spotkaniach, których celem jest bliższe zainteresowanie młodzieży literaturą,  udział będzie brała młodzież szkół średnich regionu. W pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w siedzibie naszego Kolegium, uczestniczyć będą uczniowie bielskiego Liceum Ogólnokształcącym im S. Żeromskiego, a jego temat to: Literatura zaangażowana socrealizmu a literatura opozycji lat 80-tych.
 
Czytaj całość...
 
Rekordowy turniej tenisa stołowego
Thursday, 16 December 2010

7 grudnia odbył się turmiej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Kolegium Nauczycielskiego. W zawodach udział wzięła rekordowa liczna prawie 30 słuchaczy Kolegium. Do udziału zgłosiło się także dwóch pracowników. Mistrzami szkoły zostali Katarzyna Chmiel i Mateusz Wrona.

Czytaj całość...
 
W Kolegium: debata uczniów na temat Kodeksu 2.0
Tuesday, 14 December 2010
Tłum uczniow, grupa nauczycieli, krótki wykład Lechosława Hojnackiego, prezentacje uczniowskie, dyskusje panelowe, wnioski... Uczniowie największego bielskiego technikum, (ZSEEiM) na publiczne podsumowanie swojej debaty przyszli do nas.
Trwają dyskusje w dwustu szkołach, w których nauczyciele i uczniowie zdecydowali się wspólnie dokonać próby ustalenia nieco nowszego podziału ról poprzez ustanowienie szkolnych Kodeksów 2.0. Będą oni także próbowali pracować metodą projektów grupowych, więcej korzystać z Sieci, tam publikować efekty swojej pracy i komunikować się.
 

Czytaj całość...
 
"Belfer on line" w bielskim Kolegium
Thursday, 04 November 2010
 
4. listopada zainaugurowana została oficjalnie działalność projetu Belfer on line" w Bielsku-Białej. Celem projetu jest podniesienie kompetencji metodycznych ponad tysiąca nauczycieli z terenu województwa śląskiego w zakresie wykorzystywania w swojej pracy technologii informacyjnej oraz wskazanie możliwości i sposobów prowadzenia zajęć dydaktycznych z zastosowaniem platform e-Learningowych, pakietu eXe oraz nowoczesnych metod edukacyjnych: WebQuest i ePortfolio. Pomysłodawcą projektu i jego realizatorem jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach. W bielskim Kolegium znajduje się subregionalny punkt naboru do projektu. Tutaj także odbywały się będą szkolenia dla nauczycieli z Bielska-Białej oraz okolicznych powiatów.
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na konferencję nt. logopedii
Saturday, 16 October 2010
Bielskie Kolegium Nauczycielskie zaprasza na organizowaną z Instytutem Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Oddziałem Śląskim Polskiego Towarzystwa Logopedycznego w Katowicach w konferencję pt.: Profilaktyka logopedyczna w systemie edukacji. Konferencja odbędzie się 26. listopada w Katowicach.

Konferencja adresowana jest do dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, logopedów, pedagogów, psychologów i studentów. Część wykładowa konferencji odbędzie się w Śląskim Urządzie Wojewódzkim w Katowicach, zaś część warsztatowa w siedzibie Wydziału Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy Placu  Sejmu Śląskiego 1.

Dokładny program konferencji mozna pobrać tutaj.

Czytaj całość...
 
Najlepsze prace licencjackie nagrodzone
Thursday, 14 October 2010
Dr Cecylia Langier wręcza nagrodę Magdalenie Oleksy-Zborowskiej (foto: M. Łubianka)
 
Podczas inauguracji roku akademickiego ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepsze prace licencjackie w roku 2009/2010. Wyróżnienia przyznano 12 absolwentom Kolegium ze wszystkich specjalności kształcenia. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy. Fragmenty nagrodzonych prac zostaną także opublikowane w Kontekstach Kultury - corocznym wydawnictwie naszego Kolegium (w tegorocznych Kontekstach Kultury 6 można znaleźć fragmenty najciekawszych prac licencjackich w roku 2008/09).
Czytaj całość...
 
Z optymizmem w nowy rok
Tuesday, 12 October 2010
Foto: M. Łubianka
 
12 października uroczyście zainaugurowany został kolejny rok akademicki. Podczas inauguracji odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe w roku 2009/2010 (o konkursie szerzej napiszemy na naszym portalu już wkrótce). Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Medalu Komisji Edukacji Narodowej dr. Erykowi Kurciusowi - kierownikowi specjalności matematyka z informatyką. Wykład inauguracyjny na temat „Henryk Sienkiewicz - sarmata" wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Bujnicki.
Czytaj całość...
 
Zaoczni zaczęli rok
Friday, 10 September 2010

Studenci zaczęli zajęcia

10. września odbyły się pierwsze zajęcia na studiach trybu zaocznego. Do nauki przystapiło ponad 500 słuchaczy kolegium , w tym ponad 180 osób na roku pierwszym. Od teraz zajęcia odbywały się już będą w każdy piątek i sobotę.

Słuchacze trybu dziennego zajęcia rozpoczna tradycyjnie 1. października, zaś uroczysta inauguracja roku akademickiego, podczas której nastąpi immatrykulacja studentów pierwszego roku zaplanowana jest na 12. października.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 100 - 110 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.