Top Module Empty
GŁÓWNA
Kandydaci na start
Thursday, 02 June 2011

Od 1. czerwca osoby chętne do rozpoczęcia studiów w naszym Kolegium w roku akademickim 2011/2012 mogą już składać dokumenty. Przyjmowane są one w sekretariacie ogólnym przy ul. Krakowskiej 30 (pokój 109) codziennie w godz. 8.00-16.00. Dodatkowo w miesiącu czerwcu dokumenty przyjmowane będą w piątki w godz. 16.00-18.00 oraz w soboty w godz. 9.00-13.00 w sekretariacie studiów zaocznych (pokój 409). Termin składania podań o przyjęcie na studia mija 22 lipca. Osoby posiadające "starą" maturę dokumenty składać mogą do 15. lipca.

Przypominamy, że rekrutacja prowadzona jest na specjalności:

Komplet informacji o tegorocznym naborze znaleźć można w zakładce REKRUTACJA .

 
Festyn "O uśmiech dziecka" 2011 - Film
Thursday, 26 May 2011
Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Festynu "O Uśmiech dziecka", który odbył sie 19 maja.  Materiał przygotowany został przez dziennikarzy TV Bielsko.


Zachęcamy  również do obejrzenia zdjęć z festynu.

galeria.png
Galeria


 
Festiwal Książki 2011 - Film
Thursday, 26 May 2011

 


galeria.png
Galeria


 
Festyn "O uśmiech dziecka" po raz siódmy
Tuesday, 17 May 2011
 
Festyn o Uśmiech dziecka
19 maja już po raz siódmy odbędzie się organizowany przez nasze Kolegium Festyn Integracyjny "O usmiech dziecka". W tym roku - po raz pierwszy - do grona organizatorów dołączyli bielscy policjanci oraz przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Tradycyjnie impreza odbędzie się w godzinach 10.00-13.00 na stadionie BTS Rekord w Bielsku-Białej przy ul. Startowej 13. Weźmie w niej udział prawie tysiąc dzieci ze szkół specjalnych, integracyjnych i powszechnych, w których praktyki odbywają studenci Kolegium. Festyn jest ze strony Kolegium formą podziękowaniaza umożliwienie odbywania praktyk we współpracujących z uczelnią placówkach.
Czytaj całość...
 
II Festiwal Książki już za nami!
Wednesday, 20 April 2011

  festiwalksiazki2011_zdj1.jpg 

       15 kwietnia sala gimnastyczna Kolegium znów zmieniła swój wygląd – kolorowe postacie z dziecięcych lektur, emblematy skupione wokół 8 kolorów, stoły z egzotycznymi owocami. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu Książki była powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” – stąd właśnie banany i ananasy, papierowe lwy, słonie i krokodyle. Nieco później pojawiła się gromada dzieciaków, trochę spiętych na początku, ale ciekawie rozglądających się wokół. 8 zespołów ze szkół podstawowych zajęło miejsca na przygotowanych dla nich stanowiskach. Każdym zespołem opiekuje się studentka KN  - w stroju postaci związanej z lekturą przypisaną danej ekipie. Podobnie jak w ubiegłym roku losowano kolejność prezentowania przedstawień – każdy zespół zgłaszał do konkursu o Nagrodę Główną Festiwalu 10-minutowy spektakl oparty na dowolnie wybranej lekturze. W jury zasiadły panie: Jolanta Klajmon – dyrektor KN, AnnaDobosz – kierownik biblioteki oraz Dorota Siwor – kierownik specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem, przygotowującej Festiwal.

Czytaj całość...
 
Gotowi na przygodę? II Festiwal Książki tuż, tuż...
Saturday, 09 April 2011
Wróżka, Królowa Śniegu, Włóczykij – można pomyśleć, że jesteśmy w teatrze a to trwają ostatnie przygotowania do piątkowej imprezy – 15 kwietnia w KN drugie już spotkanie w ramach Festiwalu Książki. W imprezie weźmie udział 8 zespołów ze szkół podstawowych Bielska - Białej i Bestwiny wyłonionych w drodze konkursu. Poszczególne ekipy przygotowywały prezentacje na temat Przygoda z przeszłością – nasze spotkanie z bohaterem legend.
 
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na konferencję
Saturday, 09 April 2011
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej oraz Instytut Edukacji Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Jana Długosza w Częstochowie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową: EDUKACJA DZIECKA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I MŁODSZYM  WIEKU SZKOLNYM WOBEC WYZWAŃ I ZAGROŻEŃ WSPÓŁCZESNOŚCI.  Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 października 2011 roku w Bielsku-Białej.

Wybór tematu konferencji został podyktowany refleksjami nad kształtem współczesnej oświaty i wychowania po 11 latach wdrażania koncepcji integralnej edukacji oraz niepokojami związanymi z kolejnymi przeobrażeniami dotyczącymi zmiany podstawy programowej i wiekowym obniżeniem startu szkolnego dziecka. Dostrzegając potrzebę przedyskutowania problemów w zakresie współczesnego oblicza edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji wokół następujących obszarów tematycznych:
  • Potrzeby małego dziecka a edukacja
  • Zabawa w rozwoju kompetencji małego dziecka w kontekście zmian programowych
  • Współczesny nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • Rodzice – trzeci podmiot edukacji
  • Instytucjonalne ośrodki oświatowe promujące i wspierające rozwój dziecka

Spotkanie organizujemy z nadzieją, że wymiana poglądów i doświadczeń pozwoli na pogłębienie rozumienia zachodzących przemian edukacyjnych i umożliwi określenie priorytetowych działań doskonalących pracę przedszkoli i szkół.
 
Więcej informacji o konferencji dostępnych jest tutaj .
 
Kolejne spotkanie z literaturą
Wednesday, 06 April 2011
Inność – Obcość zainteresowała nas na tyle, że postanowiliśmy poświęcić temu tematowi kolejną – trzecią już mini-konferencję z cyklu „Spotkania z literaturą”. Odbyła się ona 1 kwietnia, jak zwykle w siedzibie KN przy ul. Krakowskiej. Tym razem w Kolegium gościliśmy uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu pod opieką polonistek: Marii Rybarskiej i Renaty Sowy.
Czytaj całość...
 
Pierwsza wystawa w historii Kolegium otwarta
Saturday, 26 March 2011
Otwarcie wystawy

24. marca w bielskim Kolegium otwarta została wystawa ilustracji do książek dla dzieci autorstwa krakowskiej twórczyni  Aleksandry Kucharskiej-Cybuch. Podróż w baśniowe światy – bo tak zatytułowana została wystawa - to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii placówki. Wernisaż, w którym  udział wzięli goście z zaprzyjaźnionych z Kolegium instytucji, pracownicy KN oraz studenci, uświetniło odczytanie prozy Oskara Wilde'a "Słowik i róża"  oraz występ muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej. Wystawę, prezentującą 28 prac Aleksandry Kucharskiej-Cybuch oglądać można do 15. kwietnia w holu budynku Kolegium przy ul. Krakowskiej 30.
Czytaj całość...
 
Inny - Obcy? Spotkania z literaturą.
Monday, 21 March 2011
 
Czym jest inność? …… To coś, co z jednej strony pociąga i fascynuje, z drugiej budzi lęk i niechęć. Zakłada przede wszystkim konieczność porównania – inny od czegoś, ale też wskazuje opozycję znany – nieznany, swój – nie-swój. Pojęcie samo w sobie nie oznacza wartościowania, mówiący nie musi ujawniać żadnego stosunku do określonego tym epitetem obiektu. W praktyce jednak – właśnie ze względu na tę opozycję zawartą w polu semantycznym innego - często inny – oznacza obcy. Czy rzeczywiście i czy musi tak być? Jakie konsekwencje kulturowe niesie ze sobą postawienie znaku równości między tymi określeniami?
 
Nad tymi właśnie problemami zastanawiali się wspólnie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie oraz studenci specjalności: język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem w KN. Mini-konferencja odbyła się 17 marca   w ramach cyklu” Spotkania z literaturą” . Cieszyniacy pod opieką polonistek: Katarzyny Michałek i Patrycji Łyżbickiej, przygotowali wystąpienia dotyczące prozy Stefana Chwina. O inności Hanemanna mówił Paweł Krzywoń – Majewski, wskazując na uwarunkowania historyczne a zarazem  wyobcowanie związane z osobistym doświadczeniem bohatera. Z  kolei Izabela Krzywda omówiła powieść „Złoty pelikan” poruszając między innymi kwestię bezdomności bohaterów jako możliwego wariantu inności.
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na Dni Otwarte
Monday, 07 March 2011

Już w dniach 22-24 marca odbędą się Dni Otwarte Kolegium Nauczycielskiego. Podczas trzydniowej imprezy będzie mozna wziąć udział w wykładach i warsztatach, spotkać się z wykładowcami i słuchaczami Kolegium oraz poznać warunki w jakich można się kształcić w naszym Kolegium. Będzie można zapoznać się z ofertą biblioteki, obejrzeć akademik. Słuchacze Kolegium przygotowują także inne atrakcje dla osób, które nas odwiedzą w czasie Dni.

Tradycyjnie każda ze specjalności proadzonych w Kolegium Będzie miała swój dzień. We wtorek 22 marca zaprezentuje się matematyka z informatyką, w środę zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna oraz pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, zaś w czwartek język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. 

Po raz pierwszy w historii Kolegium podczas Dni Otwartych otwarta zostanie wystawa grafik. 24. marca odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji książek dla dzieci autorstwa Aleksandry Kucharskiej-Cybuch.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 89 - 99 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.