Top Module Empty
GŁÓWNA
Dzieje się wiele... Dni Otwarte KN
Wednesday, 13 March 2013
Gra

Kilkaset osób ze szkół Bielska-Białej i regionu wzięło udział w zajęciach pierwszego dnia Dni Otwartych naszego Kolegium. Prezentowały się specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem oraz pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna. Swoje zajęcia prowadzili także przedstawiciele Kolegium Pracowników Służb Społecznych.

Jutro kolejne zajęcia przygotowane przez naszych wykładowców i studentów. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Czytaj całość...
 
Znamy program Dni Otwartych
Thursday, 07 March 2013
Znany jest już szczegółowy program Dni Otwartych Kolegium, które odbędą się w dniach 13-14 marca. Pierwszego dnia – w środę – zaprezentują się specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem oraz pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna. Dzień później Kolegium zawładną przedstawiciele specjalności matematyka z informatyką oraz zintegrowana edukacja przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna. Po raz pierwszy podczas naszych Dni zaprezentuje się także mieszczące się w budynku przy ul. Krakowskiej 30 Kolegium Pracowników Służb Społecznych. Szczegółowy program w rozwinięciu.

Zapraszamy do odwiedzenia Kolegium zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach. Opiekunów tych ostatnich prosimy o potwierdzenie udziału pocztą elektroniczną – Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć – lub telefonicznie (33 496 50 60 do 62) do dnia 8 marca.

Czytaj całość...
 
Rozpoczynamy II edycję Czułych barbarzyńców
Thursday, 07 March 2013
Czuli barbarzyńcy

Już za kilkanaście dni rozpocznie się druga edycja cyklu "Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku"! Przed nami prawie trzy miesiące spotkań, projekcji, rozmów… Zaprosiliśmy najbardziej chyba znanych w Polsce ludzi zajmujących się problematyką czeską. Naszymi gośćmi będą Aleksander Kaczorowski, Mariusz Surosz i Mariusz Szczygieł – autorzy piszący o czeskiej kulturze, historii, wielkich twórcach i politykach, ale i o swoich doświadczeniach związanych z tym krajem. Chcemy rozmawiać o tym, jak charakteryzują nasze relacje z południowymi sąsiadami i jakie stereotypy funkcją w myśleniu obu narodów o sobie nawzajem. Wreszcie poprosimy, by nasi Goście opowiedzieli, jak sami postrzegają czeską kulturę i czeską rzeczywistość.
 
Czytaj całość...
 
Eliminacje do IV Festiwalu Książki rozstrzygnięte!
Monday, 25 February 2013

22 lutego 2013r. jury Festiwalu Książki wybrało najciekawsze prace nadesłane jako zgłoszenia udziału przez zespoły zaproszonych szkół. Zakwalifikowanych zostało osiem zespołów – bez wskazania kolejności miejsc. Szczególnie doceniliśmy pomysłowość i twórcze podejście do zadania.

Czytaj całość...
 
Kolegium lubiane na Facebooku
Tuesday, 19 February 2013

 


 

Już siedmiuset użytkowników polubiło oficjalny fanpage naszego Kolegium na profilu społecznościowym Facebook.

Facebookowy profil Kolegium odwiedza coraz więcej internautów. Można tam znaleźć sporo ciekawych, bieżących  informacji z życia naszej uczelni. Publikowane są zdjęcia, opisywane kolegialne wydarzenia. Można tam także znaleźć materiały dotyczące Kolegium publikowane na innych stronach internetowych. Od czasu do czasu twórcy profilu przygotowują również mini-konkursy. Wszystko to każdy z użytkowników może polubić i - oczywiście - skomentować.

W ostatnich dniach liczba osób, które polubiły nasz fanpage poprzez kliknięcie nierozerwalnie kojarzonej z Facebookiem  ikonki uniesionego kciuka, osiągnęłą 700. Wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili - zachęcamy do polubienia nas. Możecie tego dokonać pod adresem: www.facebook.com/kolegiumnauczycielskie. Zaproście tam także swoich znajomych.

 
Wkrótce Dni Otwarte
Thursday, 14 February 2013
W dniach 13-14 marca odbędą się po raz kolejny Dni Otwarte naszego Kolegium. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą zapoznać się z ofertą naszej placówki. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą dydaktyczną i socjalną naszej placówki, wziąć udział w wykładach i warsztatach, spotkać się z wykładowcami i studentami Kolegium.  
 
Szczegółowy program imprezy już wkrótce zamieścimy na naszej stronie.
 
Budynek z historią w tle
Wednesday, 30 January 2013

Od niedawna Bielsko-Biała wzbogaciła się o Miejski System Informacji, który obejmuje m.in. ponad 137 modułów historycznych z wizualizacją zabytków oraz opisami w języku polskim i angielskim. Jedna z takich tablic informacyjnych znalazła się na ścianie budynku Kolegium przy ul. Legionów 25. Dowiedzieć się z niej można, iż znajdowała się tutaj Polska Szkoła Powszechna Towarzystwa Szkół Ludowych i, Tadeusza Kościuszki. Tym, którzy chcą więcej dowiedzieć się o budynku, z którego na co dzień korzystamy przytaczamy kilka informacji o historii budowli.

 Budynek przy ul. Legionów 25 powstał w latach 1897-1898 jako siedziba pierwszej polskiej placówki oświatowej w Białej Krakowskiej - Polskiej Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki. Szkoła stworzona została z inicjatywy poety Adama Asnyka, który pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Szkół Ludowych. Popiersie inicjatora budowy znajduje się dziś w holu budynku. Projekt wykonał krakowski architekt Sławomir Odrzywolski, a fundusze na realizację budowy  pochodziły z datków społeczeństwa polskiego. 

 Od 1908 roku swą siedzibę miało tutaj Polskie Prywatne Gimnazjum Realne TSL, które zostało upaństwowione w roku 1919, jednocześnie otrzymując imię Adama Asnyka.

Czytaj całość...
 
Biblioteka KN z pomocą dla maturzystów
Wednesday, 30 January 2013
Warsztaty

Prezentacja to od kilku lat nieodłączny element egzaminu maturalnego. Ważnym elementem prezentacji, sprawiającym uczniom sporo problemów, jest  odpowiednie przygotowanie bibliografii do prezentacji. Z pomocą wszystkim przyszłym maturzystom przychodzi biblioteka Kolegium Nauczycielskiego, która organizuje w siedzibie naszej uczelni warsztaty tworzenia bibliografii załącznikowej do prezentacji maturalnej. W programie znalazły się informacje na temat wykorzystania tradycyjnych i elektronicznych źródeł informacji przy przygotowaniu prezentacji, zapoznanie się z zasadami sporządzania opisów bibliograficznych różnych typów dokumentów (wydawnictw zwartych, wydawnictw ciągłych, dokumentów elektronicznych, materiałów publikowanych w internecie) oraz praktyczne przykłady korzystania z katalogów centralnych i baz danych dostępnych w internecie.

Do tej pory zrealizowanych zostało pięć edycji warsztatów, w których udział wzięło prawie stu uczniów. Zainteresowanie uczestników pokazuje, iż są one maturzystom potrzebne. Swą ofertę kierujemy zarówno dla grup zorganizowanych jak i osób zgłaszających się indywidualnie.  W celu ustalenia terminu szkolenia prosimy o kontakt telefoniczny (33 496 50 62 wewn. 120) lub mailowy: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć .

 
Zapraszamy na nasze targowe stoisko
Thursday, 24 January 2013

Początek roku to czas, kiedy maturzyści poznają ofertę uczelni, na których w przyszłości będą chcieli studiować. Nasze Kolegium wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy chcą poznać propozycje uczelni na rok akademicki 2013/2014 będzie w najbliższym czasie uczestniczyć w targach edukacyjnych w miastach naszego regionu. Już 29 i 30 stycznia z naszą ofertą zapoznać się będzie można na XI Bielskich Targach Edukacyjnych w Bielsku-Białej, które odbędą się tradycyjnie w Hali BKS przy ul. Rychlińskiego (stoisko czynne będzie w godzinach 9.00-16.00). Kilka dni później - 8 lutego w godz. 10.00-14.00 - Kolegium obecne będzie na VIII  PowiatowychTargach Akademickich w Liceum im. S. Konarskiego w Oświęcimiu. W późniejszym czasie naszą ofertę będziemy także przedstawiali na targach w Cieszynie, Żywcu, Wadowicach i kilku innych miastach. O dokładnych terminach informowali będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Wszystkich chętnych zapraszamy także na Dni Otwarte naszego Kolegium, które odbędą się 12-14 marca. Szczegółowy program tej imprezy wkrótce opublikowany zostanie na stronie internetowej.

 
Samorząd Kolegium dla Szlachetnej Paczki
Wednesday, 19 December 2012
Certyfikat Szlachetnej Paczki

Samorząd studencki naszej uczelni wraz z panią Dr Dorotą Siwor podjął się w tym roku zbiórki pieniędzy na "Szlachetną Paczkę". Zebraliśmy 550 zł, co umożliwiło wspomożenie zbiórki w jednym z cieszyńskich liceów, które pragnęło zakupić lodówkę dla potrzebującej rodziny z Cieszyna. Dzięki hojności naszych słuchaczy udało się kupić także pościel oraz środki czystości.

Dziękujemy za Wasze serca otwarte na pomoc!


Samorząd Kolegium Nauczycielskiego
 
Kolejny konkurs Kolegium - Matematyka jest wszędzie
Friday, 14 December 2012
Prezentacje prac podczas I edycji konkursu
Prezentacje prac podczas pierwszej edycji konkursu.
 
Rozpoczyna się druga edycja konkursu interdyscyplinarnego "Matematyka jest wszędzie" przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 24 lutego 2013 roku, a laureatów, dla których przewidziane są cenne nagrody,  poznamy wiosną. Zeszłoroczny laureat - Mateusz Dzida - swą zwycięską pracę prezentował w warszawskim Centrum Nauki Kopernik podczas XVI Festiwalu Nauki.

Zadaniem uczestników konkursu „Matematyka jest wszędzie” jest przygotowanie i przedstawienie prezentacji w dowolnej formie (w dowolnej formie (referat, pokaz zdjęć, prezentacja multimedialna, film, scenka, pokaz modelu, itp) mającej na celu charakteryzację konkretnego obiektu pod względem jego powiązań z matematyką lub pokazanie wybranego zagadnienia z dziedziny matematyki oraz  jego wpływu i zastosowania  w innych dziedzinach nauki.
W ubiegłe edycji wśród nadesłanych prac znalazły się m.in.: Matematyka w architekturze Bielska-Białej, Matma na pięciolonii, Od matematyki do muzyki cyfrowej czy Matematyka jako forma relaksu i zabawy. Prace zyskały uznanie nie tylko wśród jury w bielskim Kolegium, ale także daleko poza naszym, ośrodkiem. Laurat konkursu - Mateusz Dzida - swą zwycięską pracę prezentował w warszawskim Centrum Nauki Kopernik podczas XVI Festiwalu Nauki.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można w regulaminie. Zgłoszeń dokonywać można poprzez przesłanie wypełnionego formularza.
 
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 34 - 44 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.