Top Module Empty
GŁÓWNA
Zapraszamy na kolejną konferencję
Monday, 13 January 2014
17 marca w naszym Kolegium odbędzie się kolejna konferencja naukowa. Tym razem jej tematem będzie Edukacja dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym wobec wyzwań i zagrożeń współczesności. Wybór tematu konferencji został podyktowany refleksjami nad kształtem współczesnej edukacji małego dziecka oraz niepokojami związanymi z problemami obniżenia startu szkolnego dziecka. Dostrzegając potrzebę przedyskutowania problemów w zakresie współczesnego oblicza edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zapraszamy do udziału w dyskusji wokół następujących obszarów tematycznych:
  • Potrzeby małego dziecka a edukacja.
  • Rozwój kompetencji  dziecka w kontekście zmian programowych.
  • Współczesny nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • Przemiany współczesnej rodziny a problemy wychowawcze.
  • Instytucjonalne ośrodki oświatowe promujące i wspierające rozwój dziecka.

Czytaj całość...
 
Przedszkolaki w Bibliotece KN
Thursday, 19 December 2013

18 grudnia Biblioteka KN gościła grupę sześciolatków z Przedszkola nr 4 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bielsku-Białej. Tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj całość...
 
Maturzystki z ZSTiH na warsztatach
Wednesday, 04 December 2013
 
 
Uczestnikami kolejnej edycji warsztatów tworzenia bibliografii załącznikowej do prezentacji maturalnej były uczennice z Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych z Bielska-Białej. W programie szkolenia znalazły się m. in. informacje na temat tradycyjnych i elektronicznych źródeł informacji, korzystanie z katalogów centralnych: Karo, Nukat, Bazy BN, a także zasady sporządzania opisów bibliograficznych różnych typów dokumentów.
Na zakończenie spotkania maturzystki z ZSTiH sprawdzały zdobyte umiejętności podczas samodzielnego wykonywania opisów.
Zapraszamy kolejne grupy zorganizowane do skorzystania z naszej oferty. W celu ustalenia terminu szkolenia prosimy o kontakt telefoniczny: 33 496 50 60 wew. 120 lub mailowy: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć
 
Naukowcy o kardynale Auguście Hlondzie
Monday, 25 November 2013
 
Działalność edukacyjno-społeczna kardynała Augusta Hlonda była tematem ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbyła się 25. listopada w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej. Konferencja odbyła się w ramach ustanowionego przez Sejmik Województwa Śląskiego Roku kardynała Augusta Hlonda, a jej gośćmi byli ks. biskup Piotr Greger, posłowie Stanisław Szwed i Sławomir Kowalski, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński, pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego Piotr Koj oraz przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej i Akcji Katolickiej. Głównym organizatorem konferencji ze strony Kolegium był prof. dr hab. Krzysztof Śleziński.
 
Czytaj całość...
 
Konkurs "Matematyka jest wszędzie"
Sunday, 24 November 2013

 

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku–Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Bielsku-Białej zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w Konkursie Interdyscyplinarnym na najciekawszą pracę projektową „Matematyka jest wszędzie".

Cele konkursu:

  • rozwijanie zainteresowania matematyką,
  • dostrzeganie powiązań matematyki z innymi dziedzinami,
  • dzielenie się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami.

Uczniowie będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym sposób zgłaszania się, można znaleźć w załączonym regulaminie. Wszystkie informacje związane z konkursem znajdują się również na stronach internetowych: http://kn.edu.pl  zakładka Konkursy, http://www.wombb.edu.pl  zakładka Konkursy i olimpiady.

Ewentualne pytania związane z konkursem proszę kierować na adres e-mail:  Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeględarce, by go zobaczyć  .

Serdecznie zapraszamy.

W imieniu organizatorów
Katarzyna Parcia

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy
 
 
 
Kolegium na jubileuszu Bolka i Lolka
Friday, 08 November 2013
Korowód Bolka i Lolka. foto: bielsko.biala.pl

 Od wczoraj w Bielsku-Białej trwają obchody pięćdziesiątych urodzin Bolka i Lolka. Jubileusz bohaterów filmów powstających w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych rozpoczął wczorajszy korowód, w którym ulicami miasta przeszło prawie 900 osób. Swój udział w imprezie ma także Kolegium Nauczycielskie. Słuchacze specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna pod okiem kierownik specjalności Czesławy Manowskiej pomagają w organizacji wszystkich imprez związanych z obchodami.

Uroczystości potrwają do 9 listopada, a ich program znaleźć można tutaj .

 
Najlepsze prace dyplomowe nagrodzone
Monday, 04 November 2013

Podczas ostatniej Rady Programowej Kolegium Nauczycielskiego ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe napisane w roku 2012/2013. Nagrody książkowe wręczyli laureatom opiekunowie naukowi i kierownicy specjalności.
Czytaj całość...
 
Podziękowaliśmy odchodzącym nauczycielom
Wednesday, 23 October 2013
Medal

  18 października odbyło się spotkanie pracowników Kolegium z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystego obiadu podziękowaliśmy za pracę osobom, które - ze względu na brak naboru na pierwszy rok - nie pracują już w tym roku akademickim w KN. Wszyscy odchodzący pracownicy otrzymali okolicznościowe medale oraz listy gratulacyjne.

Ze względu na decyzję o braku naboru na pierwszy rok studiów w rozpoczynającym się roku umowy nie zostały przedłużone z 33 nauczycielami. Na spotkaniu dyrektor Józef Mamorski podziękował wszystkim za owocną pracę i zaangażowanie w sprawy Kolegium. To dzięki zgranemu zespołowi - tworzonemu także przez odchodzących nauczycieli - Kolegium osiągnęło sukces, którym jest wykształcenie rzeszy nauczycieli i pracowników zasilających placówki oświatowe w całym regionie – mówił dyrektor Kolegium. W Kolegium pracuje nadal 73 nauczycieli.

 
Biblioteka KN zaprasza na warsztaty
Tuesday, 15 October 2013

Umiejętność tworzenia bibliografii załącznikowej to jedna z ważniejszych kwestii przy pracy nad prezentacją maturalną. Biblioteka Kolegium zaprasza na warsztatyy tworzenia takiej bibliografii. Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy zorganizowane grupy młodzieży klas maturalnych pod opieką nauczyciela.

Czytaj całość...
 
Zbliża się nowy rok akademicki
Tuesday, 24 September 2013

Okres wakacji powoli się kończy. W ostatni weekend do sal  wykładowych naszego Kolegium powrócili słuchacze trybu zaocznego. Za tydzień - pierwszego października - zajęcia rozpoczną także uczący się w trybie dziennym. Na naszej stronie dostępne są już plany zajęć na semestr zimowy. Aby sprawdzić rozkład swych zajęć wystarczy kliknąć tutaj .
 
Konferencja o działalności kardynała Hlonda
Monday, 23 September 2013

 25 listopada w ramach ustanowionego przez Sejmik Województwa Śląskiego Roku kardynała Augusta Hlonda w Kolegium Nauczycielskiem w Bielsku-Białej odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona szeroko rozumianej działalności edukacyjno-społecznej kardynała, w szczególności dla ziemi śląskiej.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 12 - 22 z 212

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg

Kanały info KN BB

Wybierz standard:
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.