Top Module Empty
GŁÓWNA
Przegląd artykułów w sekcji
Wasz kolega w EduNews - innowacyjna forma publikacji PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Monday, 21 June 2010

Piotr Szlagor, student II roku Matematyki z informatyką, autor dwóch już recenzowanych publikacji na ogólnopolskich konferencjach naukowych studentów, właśnie opublikował w opiniotwórczym Portalu Nowoczesnej Edukacji Edunews  (wspólnie z Lechosławem Hojnackim) artykuł na temat edukacyjnych zastosowań systemów Augmented Reality. 

Zachęcamy do lektury nie tylko osoby zainteresowane nowymi technologiami dla edukacji oraz tych, którzy są gotowi zmierzyć się z ogromem zmian technologicznych stanowiących prawdziwwe wyzwanie dla możliwości adaptacyjnych dziesiejszj szkoły.

Zapraszamy także do obejrzenia udanej próby połączenia w jedną całość kilku kanałów medialnych jednocześnie. Artykuł integruje zwarty przekaz tekstowy stosowny dla internetowego portalu z prezentacją online oraz serią osadzonych w niej ilustracyjnych filmików.

Zobacz artykuł: 

Poniżej zamieszczamy także zintegrowaną z wzmiankowanym artykułem prezentację z osadzonymi filmami, które możesz obejrzeć nie opuszczając prezentacji (ani niniejszej strony). Proponujemy: włącz głośniki, przełącz prezentację na pełny ekran (gadget na prawo od licznika slajdów):

Zmieniony ( Tuesday, 22 June 2010 )
 
Festyn "O uśmiech dziecka" 2010 PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Marcin Łubianka   
Tuesday, 08 June 2010

 

 Ponad 800 dzieci z 19 szkół i przedszkoli z Bielska-Białej, Żywca i Pszczyny wzięło 8 czerwca udział w szóstym już festynie „O uśmiech dziecka" organizowanym przez  Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Festyn jest formą podziękowania dzieciom i szkołom, w których studenci Kolegium odbywają swoje praktyki pedagogiczne.

Tradycyjnie już festyn odbył się na obiektach sportowych BTS Rekord Bielsko-Biała w Cygańskim Lesie. Impreza, jest jednym z największych festynów dziecięcych w naszym mieście. W ramach festynu dzieci mogły wziąć udział w ponad 20 różnorodnych konkurencjach rekreacyjnych: zawodach siłaczy, łapaniu „byka" na lasso,  łowieniu rybek czy przejściu przez labirynt. Każde dziecko otrzymało od organizatorów drobny upominek oraz posiłek i słodka niespodziankę.

Patronat medialny nad imprezą objęły Radio Bielsko i Kronika Beskidzka.

Więcej materiałów z Festynu:

  ..::  Fotorelacja  ::.. 

..::  Film  ::..

 

Zmieniony ( Friday, 11 June 2010 )
 
Festiwal Książki w Telewizji Bielsko PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 24 May 2010

Zapraszamy do obejrzenia reportażu filmowego z Festiwalu Ksiązki, który odbył się w naszym Kolegium 21. maja. Film przygotowany został przez TV Bielsko i Bielską Telewizję Internetową.

 Oglądaj Film

Zmieniony ( Tuesday, 08 June 2010 )
 
Czytanie może być przyjemne PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Friday, 21 May 2010
I Festiwal Ksiązki

21. maja w sali sportowej Kolegium odbył się I Festiwal Ksiązki. Pomysłodawcą byli wykładowcy i studenci specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem. W Festiwalu udział wzięły zespoły z dziewięciu szkół Bielska-Białej i Bestwiny. W ten sposób chcieliśmy podziękować za otwartość i współpracę tym placówkom, które umożliwiają naszym studentom odbywanie praktyk - powiedział Dyrektor Kolegium Józef Mamorski podczas otwarcia Festiwalu.

Zmieniony ( Saturday, 22 May 2010 )
Czytaj całość...
 
Drugie urodziny portalu Naprawdę Nowoczesnej Edukacji PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Monday, 17 May 2010

EduNews.pl, portal o nowoczesnej edukacji działa dokładnie od dwóch lat. Polecamy nie tylko z okazji urodzin!

EduNewsDwie osoby spośród znanych Wam z zajęć lub przypadkowych spotkań w drzwiach wykładowców wchodzą w skład e-redakcji tego zdobywającego sobie coraz większy autorytet w środowisku edukacyjnym portalu zajmującego się najnowszymi trendami w tej dziedzinie.

 >>Czytaj więcej

Zmieniony ( Monday, 17 May 2010 )
 
Już za tydzień Festiwal Książki PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 12 May 2010
Festiwal KsiążkiW kalendarzu wiosennych imprez  w Bielsku zakiełkowało nieśmiało coś nowego. W Kolegium Nauczycielskim zrodził się pomysł  - stary jak świat – by podzielić się ze sobą radością czytania. Wbrew wielu mrocznym proroctwom książka ma się całkiem dobrze, pewnie tak będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tymczasem nowy jest pomysł imprezy dla dzieci, którą nazwaliśmy Festiwalem Książki. Co to takiego?
Zaprosiliśmy dziewięć ośmioosobowych zespołów z dziewięciu szkół podstawowych Bielska i okolic. Uczniowie przygotowują wcześniej inscenizację wybranego fragmentu z literatury dziecięcej, która zostanie pokazana jurorom i pozostałym uczestnikom w trakcie Festiwalu. Najlepsza inscenizacja zostanie wyróżniona nagrodą dla uczestników oraz dla szkoły. Uczestnicy wykonują też  indywidualne prace związane z samodzielnie wybranym tekstem literackim – ten konkurs nazwaliśmy Moje spotkania z lekturą. 
Zmieniony ( Wednesday, 12 May 2010 )
Czytaj całość...
 
Nasi na III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów we Wrocławiu PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Friday, 26 March 2010

Na III OKNS we Wrocławiu

Już po raz trzeci nasi studenci wygłaszali referaty naukowe na dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów we Wrocławiu. Trzech ubiegłorocznych referentów już otrzymało recenzowaną książkową publikację naukową z własnymi publikacjami. W tym roku uczestnicy konferencji mogli wysłuchać trzech opracowań mlodych naukowców z KNBB:

  • Wpływ różnych interfejsów edytorskich na ewolucję języka pisanego i zachowań użytkowników (Justyny Tomiczek, PL3),
  • Metoda wspomagania motywacji ucznia - ePortfolio (Aleksandry Domider, MI2), 
  • Rozszerzona rzeczywistość - nowe technologie wspomagające procesy poznawcze (Piotra Szlagora, MI2).

Ostatni z wymienionych referatów, połączony z demonstracją wirtualnego środowiska Rozszerzonej Rzeczywistości - otwierał całą dwudniową konferencję.

Wideorelacje z naszych wystąpień o nietuzinkowej oprawie multimedialnej - niebawem.

Zmieniony ( Friday, 26 March 2010 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 73 - 84 z 87

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.