Top Module Empty
GŁÓWNA
Przegląd artykułów w sekcji
Etniczność. Tożsamość. Literatura PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 07 February 2011
Właśnie ukazała się kolejna publikacja naukowa, która powstała przy współudziale Kolegium Nauczycielskiego. Tom "Etniczność. Tożsamość. Literatura" pod redakcją Pawła Bukowca i Doroty Siwor wydało krakowskie wydawnictwo Universitas, wstęp napisał Stanisław Gawliński. Szkice zamieszczone w zbiorze są owocem obrad międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej przez Katedrę Kultury Literackiej Pogranicza Wydziału Polonistyki UJ i KN: "Literatura wobec mniejszości etnicznych i narodowych". Konferencja odbyła się w bielskim Kolegium dniach 20-21 listopada 2008 roku. 
Zmieniony ( Monday, 07 February 2011 )
Czytaj całość...
 
Spotkania z literaturą PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Tuesday, 18 January 2011
prof. Stanisław Gawliński

Czy literatura jest dzisiaj ważna? W jaki sposób nazywa świat, jaką pełni rolę? Czy wpływa na rzeczywistość? A może jej zadania są zupełnie inne? To pytania, które - choć brzmią banalnie – ciągle wydają  się istotne. Zwłaszcza zaś aktualne w odniesieniu do dzieł literackich powstających w ostatnim półwieczu, ponieważ to literatura nam współczesna w  mniejszym czy większym stopniu szczególnie nas dotyka. Dlatego też wymyśliliśmy w Kolegium cykl spotkań, podczas których będziemy poruszać zagadnienia ważne, wymagające ustosunkowania się do nich, nie tylko z literaturoznawczego punktu widzenia. Chcemy także dać możliwość wypowiedzenia się młodzieży licealnej i naszym studentom – to z jednej strony okazja do sprawdzenia się w roli referenta, z drugiej możliwość wymiany poglądów i dyskusji w szerszym gronie.
 
 
Zmieniony ( Tuesday, 18 January 2011 )
Czytaj całość...
 
Ruszają "Spotkania z Literaturą" PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Tuesday, 11 January 2011
14. stycznia (piątek) o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze z cyklu „Spotkań z Literaturą” organizowanych przez nasze Kolegium Nauczycielskie. W spotkaniach, których celem jest bliższe zainteresowanie młodzieży literaturą,  udział będzie brała młodzież szkół średnich regionu. W pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w siedzibie naszego Kolegium, uczestniczyć będą uczniowie bielskiego Liceum Ogólnokształcącym im S. Żeromskiego, a jego temat to: Literatura zaangażowana socrealizmu a literatura opozycji lat 80-tych.
 
Zmieniony ( Thursday, 13 January 2011 )
Czytaj całość...
 
Rekordowy turniej tenisa stołowego PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Thursday, 16 December 2010

7 grudnia odbył się turmiej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Kolegium Nauczycielskiego. W zawodach udział wzięła rekordowa liczna prawie 30 słuchaczy Kolegium. Do udziału zgłosiło się także dwóch pracowników. Mistrzami szkoły zostali Katarzyna Chmiel i Mateusz Wrona.

Zmieniony ( Thursday, 16 December 2010 )
Czytaj całość...
 
W Kolegium: debata uczniów na temat Kodeksu 2.0 PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Tuesday, 14 December 2010
Tłum uczniow, grupa nauczycieli, krótki wykład Lechosława Hojnackiego, prezentacje uczniowskie, dyskusje panelowe, wnioski... Uczniowie największego bielskiego technikum, (ZSEEiM) na publiczne podsumowanie swojej debaty przyszli do nas.
Trwają dyskusje w dwustu szkołach, w których nauczyciele i uczniowie zdecydowali się wspólnie dokonać próby ustalenia nieco nowszego podziału ról poprzez ustanowienie szkolnych Kodeksów 2.0. Będą oni także próbowali pracować metodą projektów grupowych, więcej korzystać z Sieci, tam publikować efekty swojej pracy i komunikować się.
 

Zmieniony ( Tuesday, 14 December 2010 )
Czytaj całość...
 
"Belfer on line" w bielskim Kolegium PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Thursday, 04 November 2010
 
4. listopada zainaugurowana została oficjalnie działalność projetu Belfer on line" w Bielsku-Białej. Celem projetu jest podniesienie kompetencji metodycznych ponad tysiąca nauczycieli z terenu województwa śląskiego w zakresie wykorzystywania w swojej pracy technologii informacyjnej oraz wskazanie możliwości i sposobów prowadzenia zajęć dydaktycznych z zastosowaniem platform e-Learningowych, pakietu eXe oraz nowoczesnych metod edukacyjnych: WebQuest i ePortfolio. Pomysłodawcą projektu i jego realizatorem jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach. W bielskim Kolegium znajduje się subregionalny punkt naboru do projektu. Tutaj także odbywały się będą szkolenia dla nauczycieli z Bielska-Białej oraz okolicznych powiatów.
Zmieniony ( Thursday, 04 November 2010 )
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na konferencję nt. logopedii PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Saturday, 16 October 2010
Bielskie Kolegium Nauczycielskie zaprasza na organizowaną z Instytutem Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Oddziałem Śląskim Polskiego Towarzystwa Logopedycznego w Katowicach w konferencję pt.: Profilaktyka logopedyczna w systemie edukacji. Konferencja odbędzie się 26. listopada w Katowicach.

Konferencja adresowana jest do dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, logopedów, pedagogów, psychologów i studentów. Część wykładowa konferencji odbędzie się w Śląskim Urządzie Wojewódzkim w Katowicach, zaś część warsztatowa w siedzibie Wydziału Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy Placu  Sejmu Śląskiego 1.

Dokładny program konferencji mozna pobrać tutaj.

Zmieniony ( Tuesday, 19 October 2010 )
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 61 - 72 z 87

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.