Top Module Empty
GŁÓWNA
Przegląd artykułów w sekcji
Festyn "O uśmiech dziecka" 2011 - Film PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Thursday, 26 May 2011
Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Festynu "O Uśmiech dziecka", który odbył sie 19 maja.  Materiał przygotowany został przez dziennikarzy TV Bielsko.


Zachęcamy  również do obejrzenia zdjęć z festynu.

galeria.png
Galeria


Zmieniony ( Friday, 27 May 2011 )
 
Festiwal Książki 2011 - Film PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Administrator serwisu   
Thursday, 26 May 2011

 


galeria.png
Galeria


Zmieniony ( Friday, 27 May 2011 )
 
Festyn "O uśmiech dziecka" po raz siódmy PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Tuesday, 17 May 2011
 
Festyn o Uśmiech dziecka
19 maja już po raz siódmy odbędzie się organizowany przez nasze Kolegium Festyn Integracyjny "O usmiech dziecka". W tym roku - po raz pierwszy - do grona organizatorów dołączyli bielscy policjanci oraz przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Tradycyjnie impreza odbędzie się w godzinach 10.00-13.00 na stadionie BTS Rekord w Bielsku-Białej przy ul. Startowej 13. Weźmie w niej udział prawie tysiąc dzieci ze szkół specjalnych, integracyjnych i powszechnych, w których praktyki odbywają studenci Kolegium. Festyn jest ze strony Kolegium formą podziękowaniaza umożliwienie odbywania praktyk we współpracujących z uczelnią placówkach.
Zmieniony ( Tuesday, 17 May 2011 )
Czytaj całość...
 
II Festiwal Książki już za nami! PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 20 April 2011

  festiwalksiazki2011_zdj1.jpg 

       15 kwietnia sala gimnastyczna Kolegium znów zmieniła swój wygląd – kolorowe postacie z dziecięcych lektur, emblematy skupione wokół 8 kolorów, stoły z egzotycznymi owocami. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu Książki była powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” – stąd właśnie banany i ananasy, papierowe lwy, słonie i krokodyle. Nieco później pojawiła się gromada dzieciaków, trochę spiętych na początku, ale ciekawie rozglądających się wokół. 8 zespołów ze szkół podstawowych zajęło miejsca na przygotowanych dla nich stanowiskach. Każdym zespołem opiekuje się studentka KN  - w stroju postaci związanej z lekturą przypisaną danej ekipie. Podobnie jak w ubiegłym roku losowano kolejność prezentowania przedstawień – każdy zespół zgłaszał do konkursu o Nagrodę Główną Festiwalu 10-minutowy spektakl oparty na dowolnie wybranej lekturze. W jury zasiadły panie: Jolanta Klajmon – dyrektor KN, AnnaDobosz – kierownik biblioteki oraz Dorota Siwor – kierownik specjalności język polski z informacją naukową i bibliotekoznawstwem, przygotowującej Festiwal.

Zmieniony ( Tuesday, 17 May 2011 )
Czytaj całość...
 
Gotowi na przygodę? II Festiwal Książki tuż, tuż... PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Saturday, 09 April 2011
Wróżka, Królowa Śniegu, Włóczykij – można pomyśleć, że jesteśmy w teatrze a to trwają ostatnie przygotowania do piątkowej imprezy – 15 kwietnia w KN drugie już spotkanie w ramach Festiwalu Książki. W imprezie weźmie udział 8 zespołów ze szkół podstawowych Bielska - Białej i Bestwiny wyłonionych w drodze konkursu. Poszczególne ekipy przygotowywały prezentacje na temat Przygoda z przeszłością – nasze spotkanie z bohaterem legend.
 
Zmieniony ( Saturday, 09 April 2011 )
Czytaj całość...
 
Zapraszamy na konferencję PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Saturday, 09 April 2011
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej oraz Instytut Edukacji Przedszkolnej i Szkolnej Akademii Jana Długosza w Częstochowie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową: EDUKACJA DZIECKA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I MŁODSZYM  WIEKU SZKOLNYM WOBEC WYZWAŃ I ZAGROŻEŃ WSPÓŁCZESNOŚCI.  Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 października 2011 roku w Bielsku-Białej.

Wybór tematu konferencji został podyktowany refleksjami nad kształtem współczesnej oświaty i wychowania po 11 latach wdrażania koncepcji integralnej edukacji oraz niepokojami związanymi z kolejnymi przeobrażeniami dotyczącymi zmiany podstawy programowej i wiekowym obniżeniem startu szkolnego dziecka. Dostrzegając potrzebę przedyskutowania problemów w zakresie współczesnego oblicza edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji wokół następujących obszarów tematycznych:
  • Potrzeby małego dziecka a edukacja
  • Zabawa w rozwoju kompetencji małego dziecka w kontekście zmian programowych
  • Współczesny nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • Rodzice – trzeci podmiot edukacji
  • Instytucjonalne ośrodki oświatowe promujące i wspierające rozwój dziecka

Spotkanie organizujemy z nadzieją, że wymiana poglądów i doświadczeń pozwoli na pogłębienie rozumienia zachodzących przemian edukacyjnych i umożliwi określenie priorytetowych działań doskonalących pracę przedszkoli i szkół.
 
Więcej informacji o konferencji dostępnych jest tutaj .
Zmieniony ( Saturday, 09 April 2011 )
 
Kolejne spotkanie z literaturą PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 06 April 2011
Inność – Obcość zainteresowała nas na tyle, że postanowiliśmy poświęcić temu tematowi kolejną – trzecią już mini-konferencję z cyklu „Spotkania z literaturą”. Odbyła się ona 1 kwietnia, jak zwykle w siedzibie KN przy ul. Krakowskiej. Tym razem w Kolegium gościliśmy uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu pod opieką polonistek: Marii Rybarskiej i Renaty Sowy.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 49 - 60 z 87

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.