Top Module Empty
GŁÓWNA
Przegląd artykułów w sekcji
Dwudziestolecie podsumowane PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Thursday, 13 October 2011
Immatrykulacja
Immatrykulacja studentów I roku.
Foto:Paweł Sowa / W Bielsku-Białej - Magazyn Samorządowy

11. października w Teatrze Polskim odbyły się uroczystości związane z 20-leciem istnienia Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Wzięli w nich udział pracownicy i studenci Kolegium oraz liczni goście: parlamentarzyści, przedstawiciele władz Województwa Śląskiego, samorządów, uczelni, szkół i placówek współpracujących z bielskim Kolegium. Podczas uroczystości wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński wręczył na ręce dyrektora Józefa Mamorskiego Honorową Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego, którą bielskie Kolegium zostało uhonorowane za swą działalność edukacyjną. Wręczone zostały także odznaczenia indywidualne dla pracowników Kolegium.
Zmieniony ( Friday, 14 October 2011 )
Czytaj całość...
 
Świętują razem z nami PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Saturday, 08 October 2011
Jubileusz 20-lecia KN

Już w najbliższy wtorek o godzinie 11.00 w Teatrze Polskim odbędą się uroczystości związane z Jubileuszem 20-lecia naszego Kolegium. W imprezie udział wezmą władze, wykładowcy, pracownicy i studenci Kolegium. Nie zabraknie także gości związanych z bielskim Kolegium przez 20 lat jego istnienia. Z okazji uroczystości powołany został Honorowy Komitet Obchodów 20-lecia Kolegium. Na jego czele stanął Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, a w jego skład weszli m.in. samorządowcy, parlamantarzyści oraz rektorzy uczelni sprawujących patronat naukowy nad dzialalnością Kolegium.
Zmieniony ( Saturday, 08 October 2011 )
Czytaj całość...
 
Kolegium ma 20 lat! PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Wednesday, 21 September 2011
Kolegium z lotu ptaka

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia istnienia. W tym czasie z niewielkiej, jednospecjalnościowej szkoły bielska placówka stała się największym zakładem kształcenia nauczycieli w kraju. Obecnie kształci się tutaj ponad 1000 osób w czterech specjalnościach, a absolwenci Kolegium są poszukiwanymi specjalistami dobrze przygotowanymi do praktycznego wykonywania swojego zawodu.
 
Zmieniony ( Wednesday, 21 September 2011 )
Czytaj całość...
 
Przyznano miejsca w Domu Studenta PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Monday, 19 September 2011
16. września zostały przyznane miejsca w Domu Studenta Kolegium Nauczycielskiego. Lista osób, które otrzymały zakwatrterowanie wraz z wszelkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi znajduje się tutaj .
Zmieniony ( Monday, 19 September 2011 )
 
Zaoczni na zajęciach, wolne miejsca na j. polskim i matematyce PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Saturday, 17 September 2011
Zajęcia rozpoczęte
 
16 i 17 września zajęcia nowego roku akademickiego rozpoczęli słuchacze trybu zaocznego. Do nauki przystąpiło 500 osób, w tym 170 osób na roku pierwszym. Od teraz zajęcia odbywały się będą w każdy piątek i sobotę. Słuchacze trybu dziennego naukę rozpoczną 3. października. Zanim do tego dojjdzie, w najbliższy poniedziałek (19 wrzesnia), ogłoszone zostaną listy osób przyjętych na studia dzienne w wyniku naboru dodatkowego. Na tych, którzy jeszcze nie złożyli dokumentów, a chcieliby rozpocząć naukę w Kolegium czekają wolne miejsca na specjalnościach język polski z informacją naukową i bibliotwekoznawstwem oraz matematyka z informatyką . Sczegóły w dziale rekrutacja .

Oficjalne  rozpoczęcie roku nastąp 11. października w Taetrze Polskim i będzie połączone z uroczystościami jubileuszowymi obchodów 20-lecia Kolegium. 

Zmieniony ( Thursday, 22 September 2011 )
 
Doktor Andrzej Kliś nie żyje PDF Drukuj E-mail
Napisa�: Jarosław Zięba   
Thursday, 28 July 2011

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26. lipca w wieku 60 lat zmarł wieloletni pracownik Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr Andrzej Kliś. Msza święta żałobna odprawiona zostanie w piątek 29 lipca o godzinie 10.00 w kościele pw. NMP z Lourdes w Krakowie przy ul. Lea. Odprowadzenie prochów Zmarłego od bramy Cmentarza Rakowickiego na miejsce wiecznego spoczynku nastąpi w tym samym dniu o godzinie 11.30.

Zmieniony ( Thursday, 28 July 2011 )
 
Możesz jeszcze zostać studentem Kolegium PDF Drukuj E-mail
Napisa�: kn   
Monday, 25 July 2011
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia w Kolegium Nauczycielskiem  w roku akademickim 2011/2012. Informujemy jednak, że kandydaci na studia mogą jeszcze składać dokumenty w dodatkowym naborze, który potrwa do 15 września. Okazję do złożenia swoich aplikacji będą więc mieli między innymi uczniowie, którzy w sierpniu zdawali będą poprawkowe egzaminy maturalne.
 
Nabór prowadzony będzie na specjalnościach, w których nie zostały jeszcze wykorzystane limity miejsc. Kilkanaście wolnych miejsc pozostało do obsadzenia w trybie dziennym na specjalnościach matematyka z informatyką oraz język polski z informacją naukową i biblitekoznawstwem. Kilka miejsc wolnych czeka także na kandydatów na specjalności pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.
 
Najwięcej chętnych podczas pierwszego naboru zgłosiło się na specjalność zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Przyjętych zostało tutaj więcej chętnych niż pierwotnie przewidywano. Miło nam jednak poinformować, że dzięki przychylności Zarządu Województwa Sląskiego uruchomione zostaną dodatkowe grupy na tej specjalności zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Czekamy więc także na kolejnych chętnych na specjalność zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna.
 
   
Szczegóły dotyczące dodatkowego naboru znaleźć można w dziale REKRUTACJA .
Zmieniony ( Tuesday, 26 July 2011 )
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 37 - 48 z 87

 Czuli barbarzyńcy

Województwo Śląskie

QR Kod

Zeskanuj kod i dodaj KN do kontaktów swojego telefonu:

 

Konteksty Kultury

konteksty_male.jpg
© 2017 Portal Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Bia�ej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.